Rüşvet Aldığı Belirtilen Çağlayan Suskunluğunu Koruyor

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
3 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Amerika Birleşik Devletleri’nde yargılanması süren Reza Zarrab, geçtiğimiz günlerde itirafçı olma kararı almış ve yaşanılanları birer birer anlatmıştı. Reza Zarrab’ın verdiği itiraflardan en fazla dikkat çekeni ise hiç şüphesiz Recep Tayyip Erdoğan döneminde bakanlık yapan Zafer Çağlayan’ın aldığı 50 milyon dolarlık rüşvet oldu. Yaşanılan olayların şoku yaşanırken bakan Zafer Çağlayan ise konu ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı. Bazı taraflardan ise Reza Zarrab’ın aldığı rüşvetten dolayı suskunluğunu koruduğunu ve Zarrab’ın iddialarını doğruladığını belirtti. Konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmayan Çağlayan’ın ise ilerleyen günlerde ne tür adımlar atacağı henüz bilinmiyor. Konu ile ilgili yeni iddialar ise çıkmaya devam ediyor.

Dava Bile Açmadı

Öte yandan yapılan incelemeler sonrasında Zafer Çağlayan’ın Reza Zarrab’ın iddialarını reddedecek herhangi bir dava ya da işlem yapmadığı görüldü. Çağlayan’ın ise henüz dava açmaması ve inkar etmemesi beraberinde şüpheleri getirmeye devam ediyor. Sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulunan vatandaşlar ise Çağlayan’ın rüşveti aldığı ve bu sebeple de herhangi bir işlem yapmadığı belirtildi. İlerleyen günlerde ise Zarrab’ın yeni bilgiler vereceği ve bu durumun Zafer Çağlayan ile birlikte beraberindekileri de riske atacağı düşünülüyor.

Reza Zarrab’ın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki davası sürerken, yaptıkları hakkında işleyişi şema halinde anlattığı da belirtiliyor.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com