Rus Ordusuna Ait Nükleer Denizaltıda Çıkan Yangında 14 Rus Denizci Öldü

Rus ordusuna ait nükleer denizaltıda çıkan yangın sonucu 14 denizci hayatını kaybetti. Yangında ölenler arasında üst düzey isimlerinde olması üzerine Rusya devlet başkanı Vladimir Putin olayın soruşturulması için talimat verdi.

02.07.2019 - 23:18
03.07.2019 - 11:30
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Rus ordusuna ait nükleer denizaltıda meydana gelen kaza dünya basınına bomba gibi düştü. Kazanın ardından çıkan yangında 14 denizci hayatını kaybetti. Çıkan yangınla ilgili iddialar Rus basınında gündeme gelirken, Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’in olayın soruşturulması için talimat verdiği aktarıldı. Aynı zamanda Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’in programını yarıda kestiği ve savunma bakanı ile görüşme yapacağı öğrenildi.

14 Denizci Hayatını Kaybetti

Yangın çıkan denizaltının Rus donanmasına ait olduğu ve araştırma görevi için denizde bulunduğu öğrenildi. Çıkan yangında dumandan zehirlenen 14 denizci hayatını kaybetti. Rus Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada denizaltının Rus karasularında seyrettiği ve araştırma görevi yürüttüğü belirtildi. Yangının nedeni ile alakalı bir açıklama yapmayan bakanlık aynı zamanda kazadan kurtulan olup olmadığını da açıklamadı.

Nükleer Denizaltı Olduğu Öne Sürüldü

Rus haber kuruluşlarında yer alan haberlere göre kazanın yaşandığı denizaltı, AS-12 tipi nükleer denizaltıydı. Ayrıca basında yangının çıktığı denizaltının Rusya’nın en gelişmiş denizaltısı olduğu biliniyor. Aracın özel görevler için tasarlandığı belirtilirken, son görevinde artık deniz tabanından örnek topladığı öne sürülüyor. Bu aracın normal denizaltıların çok fazla üst seviyesinde olduğu ve 2500 metre kadar derine inebildiği de bilgiler arasında yer aldı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim