RTÜK’ten Beyaz TV’ye Boşnak Cezası

RTÜK tarafından yapılan incelemeler sonrasında Beyaz TV’ye ceza verildi.

25.11.2017 - 2:19
25.11.2017 - 2:19
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Beyaz TV’nin en çok izlenilen ve en çok tartışılan programları arasında yer alan Beyaz Futbol’da Rasim Ozan Kütahyalı’nın söyledikleri damgasını vurmuştu. Bilindiği üzere Rasim Ozan Kütahyalı bir programda Boşnaklar hakkında hakaret dolu sözler savurmuş ve vatandaşlar tarafından sosyal medya üzerinden linç yemişti. Yaşanan olaylar sonrasında her ne kadar Beyaz TV ekibi Rasim Ozan Kütahyalı’yı programdan kovsa da Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından verilen cezadan kaçamadı. Bilindiği üzere Beyaz Futbol’da yaşanılan olaylar sonrasında Türkiye çapında bir kampanya başlatılmış ve şikayetler peş peşe gelmişti. Gelen şikayetler sonrasında RTÜK tarafından açıklama yapıldı.

Para ve Program Durdurma Cezası

RTÜK tarafından yapılan açıklama sonrasında Beyaz Futbol’da yaşanılan problemler sonrasında yaklaşık olarak 1.741 şikayetin geldiği belirtildi. İncelemeler sonrasında ise Beyaz TV’ye kültürü aşağılama ve tahrik edici sözler sarf etmesi nedeniyle para ile program durdurma cezası verdi. Buna göre Beyaz TV ekranlarında Beyaz Futbol programının 5 hafta yayınlanması yasaklandı. Verilen cezalar sonrasında herhangi bir açıklama yapılmazken Beyaz TV yetkililerinin nasıl bir tepki vereceği bilinmiyor.

Öte yandan her ne kadar Rasim Ozan Kütahyalı programdan kovulsa da Türkiye çapında sosyal medya üzerinden de tepkiler yağmaya devam ediyor. Bilindiği üzere Rasim Ozan Kütahyalı da geçtiğimiz günlerde Twitter’dan açıklamalarda bulunmuş ve Recep Tayyip Erdoğan’ın yolundan gidilmesi gerektiğini belirtmişti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim