RTÜK’ten Beyaz TV’ye Boşnak Cezası

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
25 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Beyaz TV’nin en çok izlenilen ve en çok tartışılan programları arasında yer alan Beyaz Futbol’da Rasim Ozan Kütahyalı’nın söyledikleri damgasını vurmuştu. Bilindiği üzere Rasim Ozan Kütahyalı bir programda Boşnaklar hakkında hakaret dolu sözler savurmuş ve vatandaşlar tarafından sosyal medya üzerinden linç yemişti. Yaşanan olaylar sonrasında her ne kadar Beyaz TV ekibi Rasim Ozan Kütahyalı’yı programdan kovsa da Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından verilen cezadan kaçamadı. Bilindiği üzere Beyaz Futbol’da yaşanılan olaylar sonrasında Türkiye çapında bir kampanya başlatılmış ve şikayetler peş peşe gelmişti. Gelen şikayetler sonrasında RTÜK tarafından açıklama yapıldı.

Para ve Program Durdurma Cezası

RTÜK tarafından yapılan açıklama sonrasında Beyaz Futbol’da yaşanılan problemler sonrasında yaklaşık olarak 1.741 şikayetin geldiği belirtildi. İncelemeler sonrasında ise Beyaz TV’ye kültürü aşağılama ve tahrik edici sözler sarf etmesi nedeniyle para ile program durdurma cezası verdi. Buna göre Beyaz TV ekranlarında Beyaz Futbol programının 5 hafta yayınlanması yasaklandı. Verilen cezalar sonrasında herhangi bir açıklama yapılmazken Beyaz TV yetkililerinin nasıl bir tepki vereceği bilinmiyor.

Öte yandan her ne kadar Rasim Ozan Kütahyalı programdan kovulsa da Türkiye çapında sosyal medya üzerinden de tepkiler yağmaya devam ediyor. Bilindiği üzere Rasim Ozan Kütahyalı da geçtiğimiz günlerde Twitter’dan açıklamalarda bulunmuş ve Recep Tayyip Erdoğan’ın yolundan gidilmesi gerektiğini belirtmişti.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com