Rize Emniyet Müdürünü Şehit Eden Polisi Vurarak Durduran Koruma Polisi Suçsuz Bulundu

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi makamında şehit eden ve yanında bulunan Personel Şube Müdürü Ercan Polat’ı da yaralayan polis memuru İsmail S.’yi vurarak durduran koruma polisi hakkında açılan soruşturmada suçsuz bulundu.

06.07.2019 - 13:49
06.07.2019 - 13:49
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Geçtiğimiz yıl Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin makamında yaşanan olayda saldırgan polis memurunu sağ bacağından vurarak durduran koruma polisi Yiğit Can Köksal hakkında soruşturma başlatılmıştı. Bugün sonuçlanan soruşturmada koruma polisi suçsuz bulundu.

Takipsizlik Kararı Verildi

Rize Cumhuriyet Savcısı Cihangir Şahin, koruma polisi hakkında başlatılan soruşturmayı yürütüyordu. Bugün soruşturmayı sonuçlandıran Cumhuriyet Savcısı, saldırganı sağ ayağından vurarak etkisiz hale getiren polis memuru Yiğit Can Köksal hakkında takipsizlik kararı verdi. Savcı Şahin verdiği kararda, Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin koruma polisi olan Yiğitcan Köksal’ın tehlike geçirecek şekilde İbrahim Hakki S.’yi yaralayarak saldırıyı engellediğini belirterek Polis Vazife Kanunu çerçevesinde silah kullanma yetkisini kullandığını ifade etti. Savcılık tarafından verilen kararda aynı zamanda polis memurunun el konulan silahını teslim edilmesine de hükmedildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim