Rıdvan Dilmen’e MHP’den Gezmiş Tepkisi

Futbol yorumcusu ve eski Fenerbahçeli Rıdvan Dilmen'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki Deniz Gezmiş benzetmesine cevap geldi.

17.12.2017 - 19:58
17.12.2017 - 20:22
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Futbol yorumcusu ve eski Fenerbahçeli Rıdvan Dilmen’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki Deniz Getmiş benzetmesi başta gündem olmak üzere sosyal medyada da büyük ses getirdi. Dilmen kendisine yalaka benzetmesi yapanlara sert eleştiriler getirirken “Ben hiçbir zaman yalaka olmadım. Özür dileyecek bir davranışta sergilemedim.” diyerek eleştirilere sert yanıt verdi.

Eski futbolcu ve ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen bir TV programında katıldığı konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan için söylediği Deniz Gezmiş benzetmesi ile olay yaratmıştı. Olayın yakınları devam ederken kimi kesimde Rıdvan Dilmen’i yalakalık yaptığı gerekçesi ile adeta topa tuttu. Rıdvan Dilmen ise hakkındaki iddialar konusunda sert tepkiler vermekten geri kalmadı.

Rıdvan Dilmen’den Net Cevap

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bu açıklamadan sonra Rıdvan Dilmen’e karşı sert tavırlar takınırken kendisinin özüt dilemesi gerektiğini söylemişti. Dilmen sosyal medya hesabı Instagram üzerinden de konu ile ilgili olarak Devlet Bahçeli’ye cevap vererek ortamın gerilmesine neden oldu. Dilmen, “Sayın Devlet Bahçeli sanırım beni yanlış anlamış olmalı. Ülkemizin çok zor bir dönemden geçtiğinin zaten farkındayım. Ben Bahçeli’nin partisini bile hiçe sayarak vatansever duruşuna saygı gösteriyorum ancak O’da bana saygı göstermek zorunda. Sayın Cumhurbaşkanımızı bir teröriste benzetmiyorum. Neden böyle olayı yorumlamış anlamıyorum.” ifadelerini kullandı.

Dilmen, “Ben ne şeytan oldum ne de yalaka oldum. 15 Ağustos 1962’de Nazilli’de doğmuş onurlu ve şerefli bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Dün akşam söylediklerimin her zaman arkasındayım.” şeklinde konuştu.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim