Rıdvan Dilmen’e MHP’den Gezmiş Tepkisi

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
17 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Futbol yorumcusu ve eski Fenerbahçeli Rıdvan Dilmen’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki Deniz Getmiş benzetmesi başta gündem olmak üzere sosyal medyada da büyük ses getirdi. Dilmen kendisine yalaka benzetmesi yapanlara sert eleştiriler getirirken “Ben hiçbir zaman yalaka olmadım. Özür dileyecek bir davranışta sergilemedim.” diyerek eleştirilere sert yanıt verdi.

Eski futbolcu ve ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen bir TV programında katıldığı konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan için söylediği Deniz Gezmiş benzetmesi ile olay yaratmıştı. Olayın yakınları devam ederken kimi kesimde Rıdvan Dilmen’i yalakalık yaptığı gerekçesi ile adeta topa tuttu. Rıdvan Dilmen ise hakkındaki iddialar konusunda sert tepkiler vermekten geri kalmadı.

Rıdvan Dilmen’den Net Cevap

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bu açıklamadan sonra Rıdvan Dilmen’e karşı sert tavırlar takınırken kendisinin özüt dilemesi gerektiğini söylemişti. Dilmen sosyal medya hesabı Instagram üzerinden de konu ile ilgili olarak Devlet Bahçeli’ye cevap vererek ortamın gerilmesine neden oldu. Dilmen, “Sayın Devlet Bahçeli sanırım beni yanlış anlamış olmalı. Ülkemizin çok zor bir dönemden geçtiğinin zaten farkındayım. Ben Bahçeli’nin partisini bile hiçe sayarak vatansever duruşuna saygı gösteriyorum ancak O’da bana saygı göstermek zorunda. Sayın Cumhurbaşkanımızı bir teröriste benzetmiyorum. Neden böyle olayı yorumlamış anlamıyorum.” ifadelerini kullandı.

Dilmen, “Ben ne şeytan oldum ne de yalaka oldum. 15 Ağustos 1962’de Nazilli’de doğmuş onurlu ve şerefli bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Dün akşam söylediklerimin her zaman arkasındayım.” şeklinde konuştu.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com