Richard Gere ile İtalya İçişleri Bakanı Matteo Salvini arasında villada göçmen ağırlama tartışması

Hollywood yıldızı Richard Gere ile İtalya'nın göç karşıtı Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini arasında, İtalyan limanlarına girişleri yasaklanan göçmen yardım gemileri sebebiyle ufak çaplı bir tartışma yaşanıyor. İtalya'ya gelen aktör ve insan hakları savunucusu Richard Gere geçen Cuma günü, günlerdir Akdeniz'de güvenli bir liman açılmasını dört gözle bekleyen yardım gemisi Open Arms'a çıktı. Gere, yardım çalışanlarıyla birlikte gemideki 121 göçmene yiyecek ve kişisel bakım malzemesi ulaştırdı.

11.08.2019 - 19:51
12.08.2019 - 11:53
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Richard Gere dün de İspanyol sivil toplum kuruluşu Open Arms ile birlikte İtalya’nın Lampedusa adasında bir basın toplantısı gerçekleştirdi ve göçmenlerin “şeytanlaştırılmasına” son verilmesi gerektiğine dair konuşlamalar yaptı. Doğup büyüdüğü yer olan kendi memleketi ABD’de de mültecilere karşı aynı muamelenin yapıldığından şikayet eden Gere, hem ABD hem de İtalya’daki politikacılardan göçmenlere bir an önce yardım edilmesi çağrısında bulundu.

Gere, “Dünyanın her yerinde bu durum artık son bulmalı. Ve ancak biz son bulsun dersek son bulur” dedi.

Salvini: Gere göçmenleri villalarında ağırlasın

Richard Gere’in göçmenler hakkında yaptığı bazı çağrı ve konuşmalar sonrasında Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini’nin tepkisini oldukça çekti. Salvini ve liderliğini yaptığı aşırı sağcı Lig partisinden yapılan bazı konuşmalarda Richard Gere hedef alındı.

Salvini, Richard Gere’in yardım gemisine çıkmasıyla alakalı olarak “Umarım bronzlaşır” ifadesini kullanırken sosyal medyada da aynı şekilde Gere’i hedef alarak “Salvini kararnamesini eleştiriyorsun da sen kaç tanesini villanda ağırlıyorsun Richard?” yazısını paylaştı. Salvini tüm bu konuşmaların ardından yaptığı açıklamada Richard Gere’e, Open Arms gemisindeki göçmenleri”özel uçağıyla Hollywood’daki villalarına götürmesini” söyledi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim