Reza Zarrab hakkında cinsel saldırı suçlaması

ABD'de tutuklanan ardından Türkiye aleyhine konuşması karşılığı Sanık durumundan Tanık durumuna geçen Reza Zarrab hakkında gündeme bomba gibi bir cinsel saldırı haberi düştü.

08.12.2017 - 10:44
08.12.2017 - 10:44
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Türkiye’den ABD’ye gittikten sonra burada tutuklanan ve hakkında İran’a uygulanan yaptırımları deldiği gerekçesi ile soruşturma başlatılarak tutuklanan Reza Zarrab sanık olarak tutuklu kaldığı sürenin ardından geçtiğimiz hafta tanık sıfatı ile hakim karşısına çıkmaya başlamıştı. Zarrab’ın ABD ile işbirliği yaparak Türkiye aleyhine iftiralar atarak Tanık durumuna geçtiği çok geçmeden anlaşılmıştı.

Devam eden skandal davalar sırasında itirafçı Zarrab hakkında şok bir haber daha gündeme bomba gibi düştü. Tanık sıfatı ile paçayı kurtarmaya çalışan Zarrab hakkında Fildişi Sahilli 61 yaşındaki isminin Faouzi Jaber olduğu öğrenilen kişi tarafından bir suç duyurusunda bulunuldu. Jaber, Zarrab ile Manhattan hapishanesi’nde kaldıkları süreçte aynı hücreyi paylaştıklarını ve burada Zarrab’ın kendisine cinsel istismar ve tecavüzde bulunduğunu iddia etti.

UTANDIĞIM İÇİN SESSİZ KALDIM

Zarrab hakkında bugün gündeme düşen olayın baş kahramanı olan Faouzi Jaber’in cinsel şiddeti Kasım 2016 ve Mart 2017 tarihleri arasında gördüğünü iddia ettiği bildirildi.

Jaber dava dosyasında, Zarrab hakkında yaptığı cinsel saldırı şikayeti ile ilgili, “Çok çaresiz kaldım, benden çok genç ve daha güçlü bir adamdı ve mücadele edemedim” dediği ifade edildi.

Ayrıca Jaber’in bu dönemde Zarrab’ı şikayet etmeye ve yardım istemeye çekindiği, çok korkmuş ve durumdan utanmış olduğu belirtildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim