Reza Zarrab Davasında Tutuklanan Hakan Atilla 19 Temmuz’da Tahliye Olacak

Reza Zarrap davası kapsamında ABD'de tutuklanan ve 32 ay hapis cezasına çarptırılan eski Halkbank Genel Müdür yardımcısı Hakan Atilla’nın 19 Temmuz tarihinde tahliye edileceği öğrenildi.

26.06.2019 - 11:08
26.06.2019 - 11:26
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

ABD’de tutuklu bulunan Halkbank Eski Genel Müdür Yardımcısı Atilla’nın avukatları VOA Türkçe’ye önemli açıklamalar yaptı. Hakan Atilla ile ilgili temyiz sürecinin hala devam ettiğini belirten avukatlar, gerekli başvuruların yapıldığını ve dilekçelerin verildiğini söyledi. Mahkemeden kendilerine bir duruşma günü verilmesi beklediklerini belirten avukatlar, sözlü bir duruşma yapılacağını, daha sonrasında ise üst mahkemeden yazılı bir karar çıkmasını beklediklerini ifade etti. Hakan Atilla’nın tahliye gününün 19 Temmuz olduğunu belirten avukatlar yine de bürokratik bir süreç olduğunu, tahliyenin ardından Amerikan göç idaresinin bir sınır dışı yapmak işleminin söz konusu olacağını ifade etti. Bütün bu işlemlerin ne kadar süreceğini hangi tarihte olacağını bilmediklerini söyleyen avukatlar, durumu yakından takip edeceklerini müvekkillerinin suçsuz olduğunu dile getirdi.

Tahliyeden Sonra Türkiye’ye Gelecek

Hakan Atilla’nın avukatları tahliyenin ardından bir süre boyunca göçmenlik ofisi yetkilileri tarafından sorgulanacağını belirterek, bu işlemlerin tamamlanmasından sonra Türkiye’de döneceğini ifade etti. Hakan Atilla, New York güney bölgesinde 105 yıl hapis istemiyle yargılanıyordu. Davada Reza Zarrap sanık olarak dinlenmiş davanın hakimi kararı sonrasında gerçekleşen duruşmada, Atilla’ya 32 ay hapis cezası vermişti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim