Kimdir?

Resul Dindar Kimdir? Resul Dindar’ın Hayatı ve Albümleri

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde verdiği konserin hemen ardından kendisi ile fotoğraf çektirmek isteyen hayranlarıyla tartışan Resul Dindar, sosyal medyada trend oldu. Peki Resul Dindar kimdir?

Küçükçekmece’de Balık Festivali‘nde sahne aldıktan sonra konserin hemen bitiminde hayranları ile tartışan Resul Dindar gündem oldu. Ünlü şarkıcıya ait olan karavanın hemen önünde bekleyen hayranlar beklenmedik bir tekiyle karşılandı.

Hayranının “Sizi sevmeyen olmasa buraya bu kadar halk gelir mi?” sözlerine üzerine Resul Dindar, “Ya cevap verme sus artık” diyerek yanıt verince bu sözler sosyal medyada olay oldu. Resul Dindar yaşananların hemen ardından sosyal medyadaki iddialara anında yanaıt vermekten geri kalmadı.

Resul Dindar Kimdir? Resul Dindar'ın Hayatı ve Albümleri

Resul Dindar Kimdir?

24 Ocak 1982 tarihinde Artvin’in Hopa ilçesinde dünyaya gelen Resul Dindar, Türk halk müziğinin güçlü seslerinden biri olarak tanınmaktadır. 2008 senesinde Temmuz ayında arkadaşları ile beraber Karmate grubunu kuran Resul Dindar, ayrıca bu grubun solistliğini de üstlenerek Karmate, Nani ve Nayino adlı albümler çıkardı.

2012 senesinde gruptan ayrılan Resul Dindar, müziğe tek başına devam etmeye karar vererek 1 Nisan 2013 tarihinde Divane adlı albümünü hayranlarının beğenisine sundu. Türkçe eserlerin yanı sıra albümlerinde Karadeniz Bölgesi’nde konuşulan Lazca, Megrelce, Gürcüce ve Hemşince gibi dillere de yer veren Resul Dindar oldukça geniş bir kitleye hitap etti.

Resul Dindar Albümleri

  • Divane (2013)
  • Dalgalan Karadeniz (2014)
  • Aşk-ı Meşk (2017)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu