1. HABERLER

 2. HABER

 3. Regaip Kandili Ne Zaman 2019? En Güzel Regaip Kandili Mesajları
Regaip Kandili Ne Zaman 2019? En Güzel Regaip Kandili Mesajları

Regaip Kandili Ne Zaman 2019? En Güzel Regaip Kandili Mesajları

A+A-

İslam alemi için büyük önem taşıyan üç aylar kısa süre sonra başlayacak. Regaip Kandili gecesi aynı zamanda üç ayların başlangıcı olarak kabul ediliyor. Peki, Regaip Kandili 2019 yılı için ne zaman? Regaip Kandili'nin anlam ve önemi nedir? Regaip Kandili'nde hangi ibadetler yapılmalı? Regaip Kandili'nde hangi dualar okunmalı? İşte 2019 Regaip Kandili ne zaman sorusunun yanıtı...

Regaip Kandili Ne Zaman 2019? En Güzel Regaip Kandili Mesajları

Regaip Kandili Ne Zaman 2019?

Regaip Kandili ne zaman 2019 sorusunun yanıtı okuyucularımız tarafından merak ediliyor. Bu yıl Regaip Kandili 7 Mart Perşembe günü kutlanacak. Perşembeyi cumaya bağlayan gece olan Regaip Kandili’ni ibadet ile geçirmek büyük sevaptır. Peygamber Efendimiz duaların geriye çevrilmeyeceği 5 geceden birinin Regaip Kandili olduğunu buyurmuştur.

Regaip Kandili Ne Zaman 2019? En Güzel Regaip Kandili Mesajları

Regaip Kandilinin Anlam ve Önemi Nedir?

Regaip Kandili Recep ayının ilk cuma gününe gecesine denir. Arapça bir kelime olan Regaip, “reğa-be” kökünden gelmektedir. Kelime anlamı olarak Regaip bir şeyi istemek ona karşı meyletmek arzulamak ve ona elde etmek için çaba harcamak demektir.

Kuran-ı Kerim'de çeşitli yerlerde Regaip kelimesi geçmektedir. Kuran-ı Kerim'de 8 yerde de “reğabe”den türemiş olan başka kelimeler geçer.  Regaip Kandili gecesinde tövbe etmek dua etmek İstihbar da bulunmak ve bu geceyi çeşitli ibadetlerle geçirmek alimler arasında genel olarak kabul görmüştür. Peygamber Efendimiz bu gecede edilen duaların geri çevrilmeyeceğini rivayet etmiştir.

Regaip Kandili Ne Zaman 2019? En Güzel Regaip Kandili Mesajları

En Güzel Regaip Kandili Mesajları

İslam alemi arasında bu güzel geceyi Birbirine müjdelemek isteyenler en güzel Regaip Kandili mesajları araması yapıyor. Regaip kandilinde yakınlarınıza ve sevdiklerinize gönderebileceğiniz mesajlar şu şekilde;

 • “Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Regaip kandiliniz mübarek olsun…”
 • “Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla'ya sunacağı ve O'nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Regaip kandiliniz hayırlı olsun!”
 • “Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.”
 • “Mübarek aylara Selam olsun.. Selam olsun Ey Regaib. Tüm Dualarınızın kabul olması dileğiyle.. Hayırlı kandiller.”

Regaip Kandili Ne Zaman 2019? En Güzel Regaip Kandili Mesajları

 • “Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin Mevla’ya yöneldiği bu mübarek geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.”
 • “Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği dostlukların hiç bitmediği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de sevgi dolu nice kandillere.”
 • “Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, kâbuslar senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir gecede doğsun ki duaların kabul, kandilin mübarek olsun.”
 • “Üç aylar olarak bilinen Recep, Şaban, Ramazan ayları manevi yönden daha önemli ve hayırlıdır. Recep ayının ilk Cuma gecesi Regaip kandilidir. Yani bu gece ALLAH'ın rahmet ve bağışlamasının bol olduğu gecedir. Edilen dualar, tövbeler bu gece kabul olunur. Yürekler binbir nurla doludur. Kandiliniz kutlu olsun…”
 • “Duanız kabul, ameliniz makbul, saadetiniz daim olsun. Kandiliniz kutlu olsun.”
 • “Bugün ettiğiniz bütün dualar göklere yükselip, tek tek kabul olup üzerinize sağanak gibi yağsın inşallah. Regaip kandiliniz mübarek olsun.”
 • “Bu gece Regaip Kandili. Dua edelim… Yürekler bir atsın bu gece, günahlarımız affolsun. Hayırlı kandiller.”

Regaip Kandili Ne Zaman 2019? En Güzel Regaip Kandili Mesajları

Kısa Regaip Kandili Mesajları SMS

Regaip kandilini kısa ve öz mesajlarla olmak istiyorsanız kısa Regaip Kandili mesajları SMS olarak şu şekilde;

 • “Regaip kandiliniz mübarek olsun! Kalpleriniz imanla dolsun!”
 • “Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leyleğın saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Kandiliniz mübarek olsun..”
 • “Ellerin duaya uzandığı, sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mübarek günde tüm dualarınız kabul olması dileğiyle iyi kandiller.”
 • “Gül sevginin tacıdır o yüzden her bahar gülle taçlanır, o gül ki Muhammed (SAV)'ı anlatır. Muhammed (SAV)'ı anlayana gül koklatılır, gül kokulu KANDİLİNİZ MÜBAREK olsun.”

Regaip Kandili Ne Zaman 2019? En Güzel Regaip Kandili Mesajları

 • “Binlerce çiçek var, ama gül başka. Milyonlarca insan var, ama dost başka. Milyarlarca gün var, ama bugün başka, Regaip Kandiliniz mübarek olsun.”
 • “Rüzgarın kemanını çaldığı ve yağmur damlalarının pencerene vurduğu bir gecede yatağına uzanıp, keşke dediğin tüm güzelliklerin sizin olsun. HAYIRLI KANDİLLER…”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.