Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak

Son Güncelleme:
 Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak

Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusunun yanıtı herkes tarafından araştırılıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün yaptığı açıklamada saldırının seyrine göre yasağın ilan edilip edilmeyeceğine karar verileceğini söylemişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti kurmaylarından bayramda yasak olması durumunda vatandaşların tepkisine ölçmeleri için araştırma yapmalarını istedi. Vatandaşların yasağı desteklediği ortaya çıkarken bilim kurulu da yasak gelmesini isteyince Ramazan Bayramı’nda 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün AK Parti toplantısı yapıldı. Toplantıda Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı ilanı da gündeme gelirken, ayrıca korona virüs salgını normalleşme sürecine ilişkin değerlendirmeler konuşuldu. Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre AK Parti kurmayları, yaptıkları araştırmalarda Ramazan Bayramı’nda vatandaşların da sokağa çıkma yasağı olmasını desteklediğini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletti. Bilim kurulunun da konu ile ilgili tavsiyeleri dikkate alınırken 23-24-25-26 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olabileceği gündeme geldi.

Türkiye V modelini uygulayacak

Toplantıda ekonomik gelişmeler de konuşulurken Kandemir sürecinde Türkiye’nin ve diğer ülkelerin durumu karşılaştırıldı. Toplantıda L, U, V değerleri göz önünde bulundurulurken Fransa ve Hollanda gibi ülkelerin U, Almanya’nın ise V seviyesinde olduğu değerlendirildi. Pandemi de büyük bir başarı elde eden Türkiye’nin V modelinde olmayı hedeflediği öğrenildi. Bu süreçte üretim ve turizmin çok önemli olduğu aynı zamanda her konuda hassas Emin adımlar atıldığı öğrenildi.

V modeli nedir?

V modeli nedir sorusunun yanıtı da bu gelişmenin ardından merak edilmeye başlandı. Krizlerin ardından ekonomideki toparlanma modelleri harflerle ifade edilirken V tipi toparlanma en hızlı toparlanma anlamına geliyor ve hızlı bir çöküşün ardından hızlı bir toparlanma demek oluyor. U tipi toparlanma ise normalleşme sürecinin daha yavaş ve kademeli olmasını içeriyor.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Magnum Porche 2020 çekilişi ne zaman yapılacak? Çekilişe katılma şartları
29 09 2020 - 17:03
Cübbeli Ahmet Hoca gözaltına mı alındı? Yolladığı ses kaydı olay oldu
22 09 2020 - 15:19
Hangi bitki çayları strese iyi gelir?
21 09 2020 - 15:20
Mesut Yılmaz son dakika öldü mü? Sosyal medyada eski başbakan için büyük iddia
20 09 2020 - 10:32
Zümrüdüanka dizisinde Zümrüt öldü mü? Ceren Yılmaz diziden ayrıldı mı?
19 09 2020 - 17:59
Nutella helal mi? Nutella helal değiliz açıklaması
17 09 2020 - 12:40
Yorum Yap