Raheem Sterling’e şok ırkçı saldırı

İngiltere futbol kulüplerinden Manchester City'nin yıldız futbolcusu Raheem Sterling tesislere girdiği esnada bir kişi tüm dünyada siyahilere hakaret olarak kabul edilen "Nigger" yani köle zenci anlamına gelen kelime ile yıldız futbolcuya ırkçı saldırıda bulundu.

19.12.2017 - 19:28
19.12.2017 - 21:23
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Bugün İngiltere’den yine bir ırkçılık haberi gündeme düştü. Spor dünyasını çok eden Irkçı saldırı Manchester City’nin Jamaika asıllı yıldız futbolcusu Raheem Sterling’e yapıldı. Ünlü futbolcu Manchester City’nin antrenman tesislerine girdiği sırada orada bulunan bir kişi Sterling’e dünyada siyahilerin hakaret kabul ettiği “Nigger” kelimesini söyledi.

HEM SÖZLÜ HEM FİZİKSEL SALDIRI

Nigger kelimesinin Türkçe’de tam bir karşılığı olmasa da “Zenci köle” anlamına geliyor ve ABD, İngiltere gibi ülkelerde bu sözün bir başka kişi için kullanılması suç kabul ediliyor.

Ünlü futbolcuya hakaret eden kişinin olayın hemen ardından polis tarafından gözaltına alındığı ırkçı söylemler ile birlikte Sterling’e fiziksel saldırıda bulunarak tekme attığı belirtildi. İngiltere polisi olayın hemen ardından olayın doğru olduğunu, saldırgan kişinin “Nefret Suçu” kapsamında göz altına alındığı bildirildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim