PwC Bitcoin ile Hizmet Vermeye Başladı

Danışmanlık hizmeti sağlayan PwC, Bitcoin hizmeti vermeye başladı.

03.12.2017 - 0:37
03.12.2017 - 0:37
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Dünya çapında büyük bir popülerliğe sahip olan Bitcoin, çeşitli kurumlar tarafından da kullanılmaya başlanıyor. Bilindiği üzere ABD’de bulunan markalar ve şirketler başta olmak üzere farklı ülkelerde de kullanılmaya başlanmış ve Bitcoin ATM’leri de kurulmuştu. Bitcoin kullanmayı kabul eden şirketler arasında ise PwC dikkat çekiyor. İngiltere merkezli olarak danışmanlık hizmeti veren ve dünya çapında kaliteye sahip olan PwC şirketi artık Bitcoin ile ödemeleri kabul ediyor. Bu anlaşma sonrasında ise Bitcoin’in ne derece dünya çapında kullanılan coin olduğu gösterilmişti. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan PwC Asya-Pasifik Başkanı Raymund Chao ise Bitcoin’in dünya çapında kullanılan bir para birimi olduğunu belirterek, ‘Bizler de şirket olarak yaptığımız görüşmeler sonrasında geleceğin para birimi haline gelecek Bitcoin ile ödemeyi kabul etmeye başladık. Bu durum ise teknolojik yenilikleri ne derece benimsediğimizi de göstermektedir’ dedi.

Bitcoin Artışa Devam Ediyor

Öte yandan 2017 yılında patlayan ve her geçen gün yükselerek rekorlar kırmaya devam eden Bitcoin, son olarak 11 bin dolar seviyelerine ulaştı. Bitcoin’in bu artışı dünya çapında dikkat çekerken, markalar da her geçen gün Bitcoin para birimini kabul ediyor. Gelecek dönemde ise dünya çapında hemen hemen her markanın kolay bir şekilde Bitcoin ile ödeme kabul etmesi bekleniyor.

 

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim