Pucca adı ile bilinen sosyal medya fenomeni Selen Pınar Işık 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Sosyal medyada Pucca takma adı ile tanınan ve çok sayıda kitapta yazan Selen Pınar Işık, sosyal medya hesabından paylaştığı video ile 7 yıl hapis cezasına çarptırıldığını gözyaşları içerisinde duyurdu.

12.07.2019 - 11:49
12.07.2019 - 11:49
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Hakkında uyuşturucuyu sosyal medya üzerinden özendirmek suçlaması ile dava açılan ve 7 yıl hapis cezasına çarptırılan sosyal medya fenomeni Pucca (Selen Pınar Işık) sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla cezasının kesinleştiğini gözyaşları içinde duyurdu.

Ben şimdi ne yapacağım

Sosyal medya hesabından bir video paylaşan Pucca, Escobar hakkında yaptığı bir paylaşım nedeniyle aldığı 7 yıl hapis cezasının Yargıtay tarafından onandığını dile getirdi. Gözyaşları içinde başından geçenleri anlatan Selen Pınar Işık, Escobar’ın bile kendisi kadar ceza almadığını belirterek, “Ben şimdi ne yapacağım” ifadelerini kullandı.

Olayın geçmişi

Sosyal medya hesabından uyuşturucu hakkında bir paylaşım yapan ve paylaşımında dünyaca ünlü uyuşturucu baronu Escobar ismini kullanan Selen Pınar Işık, “Yüzlerce fakir evine uyuşturucu sayesinde ekmek götürüyor” ifadelerini kullanmıştı. Hakkında uyuşturucuya özendirmek suçundan dava açılan sosyal medya fenomeni kendisini savunurken sadece mübalağa yaptığını ve Escobar’ın ölümüne göndermede bulunduğunu söylemişti. Ancak bu savunma ünlü fenomeni hapis cezasında noktalamada.

Pucca (Selen Pınar Işık) Kimdir?

Asıl ismi Selen Pınar Işık olan ve sosyal medyada Pucca adı ile tanınan fenomen, 3 Haziran 1987 tarihinde İzmir Karşıyaka’da dünyaya gelmiştir. Lise öğrenimini Karşıyaka Kız meslek lisesinde tamamlayan Işık, Ankara’da üniversite eğitimi almıştır. Radyo ve televizyonun yanı sıra gazetecilik mezunu olan Selen Pınar Işık, hayatı internet üzerinde açtığı blogda günlük tutmuş ardından da bu günlüğü kitap haline getirmiştir.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim