Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

PUBG Nedir ve Nasıl Oynanır?

Son Güncelleme:
 PUBG Nedir ve Nasıl Oynanır?

PUBG, Açlık Oyunları adlı kitap/film serisinin temasıyla benzerlik göstermektedir. Başlangıçta yaklaşık 100 adet oyuncu uçağın içerisinde, 8×8 kilometrelik bir haritanın üzerinden ilerlemektedir. Ardından oyuncu, üstünde hiçbir ekipman olmadan, kendisinin belirlediği noktaya paraşütle atlayıp arazi üstüne iner. Sonrasında indiği arazide bulunan silah, dürbün, zırh ve buna benzer teçhizatları kullanarak, rakiplerini öldürmeye ve adanın etrafındaki gaz bulutundan kaçarak hayatta kalmayı, kazanan olmaya çalışır.

PUBG oynamanın püf noktaları nelerdir?

Oyunun asıl amacı hayatta kalmak olduğu için saldırı ve savunma taktiklerinin yanında ekipmanların da yeterli derecede bulunması gerekir. Bu sebeple oyununa ekipman toplamakla başlayın. Evlerin içinden ya da birini öldürdüğünüzde düşen sandıkları alarak eşya toplayabilirsiniz. Ancak bunu yaparken dikkatli olmanız gerekir. Örneğin bir evin içindeki malzemeleri toplamak istiyorsunuz ama kapı açık. Bunun anlamı içeride birisi var ya da oradaki eşyalar çoktan toplanmış demektir. Sizin bu koşulları göz önüne alarak hareket etmeniz gerekir.

Ses faktörü PUBG’nin en önemli detaylarından biridir. Başkaları tarafından fark edilmemek için mümkün olduğunca sessiz hareket etmeniz gerekmektedir. Bunun için de spor ayakkabı gibi ekipmanları kullanabilirsiniz. Her oyuncunun oynama stili birbirinden farklıdır. Bu yüzden oyunu oynayış şeklinize ve taktiğinize en uygun silahı seçmeyi unutmayın.

Kısacası oyunu hızlı, sessiz ve dikkatli bir şekilde oynamanız gerekmektedir. Oyunun özelliklerinden birisi de sıralama sistemi. Ne kadar fazla rakip öldürürseniz oyunu o kadar yüksek sırada bitirirsiniz. Bitirdiğiniz her oyunun sonunda da oyunda giysi, eldiven gibi eşyalar almak amacıyla kullanabileceğiniz altın kazanırsınız.

PUBG tek kişi ya da takım halinde oyun açılmasına izin verir. Grup halinde açılan oyunda 4 kişilik bir takım kurulabilmektedir. Takım arkadaşlarınızı kendi arkadaşlarınızdan seçebildiğiniz gibi oyunun kendi atadığı dünyanın birçok ülkesinden rastgele oyuncularla da oynayabilirsiniz.

PUBG oynamak için gereken teknik özellikler nelerdir?

PUBG oyununda hem mobil platformda hem de bilgisayar üzerinde gelişmiş grafikler ve sesler kullanmaktadır. Akıcı bir PUBG deneyimine sahip olmak için standart üstü bir sisteme sahip olmak gerekebilir. Bunun için de gereken asgari özellikler şunlardır;

  • Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300 işlemci
  • 30 GB sabit disk ve 6 GB bellek
  • 64-bit Windows 7 / 8.1 / 10
  • GeForce GTX 660 2GB ya da Radeon HD 7850 2GB

PUBG’nin fiyatı nedir?

PUBG’yi satın almanın tek yolu Steam’dir.  20.06.18 tarihindeki fiyatı 69 TL olup bu fiyatın uzun bir süre boyunca indirime girmesi beklenmemektedir. Buna rağmen PUBG mobil oyunu ücretsiz olarak Google Store ya da iTunes üzerinden indirilebilir.

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
30-31 Mayıs hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? Bu hafta sokağa çıkma yasağı var mı
27 05 2020 - 16:24
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP’li 5 isim hakkında suç duyurusunda bulundu
27 05 2020 - 14:04
Dila Koyurga kaç yaşında? Cumhurbaşkanı Erdoğan için ne dedi?
27 05 2020 - 10:00
Elazığ’da maskesiz dışarı çıkma yasağı getirildi
27 05 2020 - 09:48
Hava ve demiryolu ulaşımı için biletler satışa sunuldu HES koduyla alınacak
25 05 2020 - 14:17
Cübbeli Ahmet Hoca namaz provokasyonu yapan Alparslan Kuytul’a tepki gösterdi
23 05 2020 - 19:38