PUBG Nedir ve Nasıl Oynanır?

PUBG Nedir ve Nasıl Oynanır?

PUBG ( PlayerUnknown's Battlegrounds ), 2017 yılında piyasaya çıkmış online tabanlı bir video oyunudur. Asıl yükselişini 2018 yılında iOS ve Android işletim sistemine sahip mobil cihazlara ücretsiz olarak indirebilmesi sayesinde yakalamıştır. Günümüzde son derece popüler olan ve büyük bir kitleye hitap eden bu oyunun özellikleri nelerdir? Gelin beraber oyunu inceleyelim.

Yazar :

20 Haziran 2018 2 dk okuma süresi

PUBG, Açlık Oyunları adlı kitap/film serisinin temasıyla benzerlik göstermektedir. Başlangıçta yaklaşık 100 adet oyuncu uçağın içerisinde, 8×8 kilometrelik bir haritanın üzerinden ilerlemektedir. Ardından oyuncu, üstünde hiçbir ekipman olmadan, kendisinin belirlediği noktaya paraşütle atlayıp arazi üstüne iner. Sonrasında indiği arazide bulunan silah, dürbün, zırh ve buna benzer teçhizatları kullanarak, rakiplerini öldürmeye ve adanın etrafındaki gaz bulutundan kaçarak hayatta kalmayı, kazanan olmaya çalışır.

PUBG oynamanın püf noktaları nelerdir?

Oyunun asıl amacı hayatta kalmak olduğu için saldırı ve savunma taktiklerinin yanında ekipmanların da yeterli derecede bulunması gerekir. Bu sebeple oyununa ekipman toplamakla başlayın. Evlerin içinden ya da birini öldürdüğünüzde düşen sandıkları alarak eşya toplayabilirsiniz. Ancak bunu yaparken dikkatli olmanız gerekir. Örneğin bir evin içindeki malzemeleri toplamak istiyorsunuz ama kapı açık. Bunun anlamı içeride birisi var ya da oradaki eşyalar çoktan toplanmış demektir. Sizin bu koşulları göz önüne alarak hareket etmeniz gerekir.

Ses faktörü PUBG’nin en önemli detaylarından biridir. Başkaları tarafından fark edilmemek için mümkün olduğunca sessiz hareket etmeniz gerekmektedir. Bunun için de spor ayakkabı gibi ekipmanları kullanabilirsiniz. Her oyuncunun oynama stili birbirinden farklıdır. Bu yüzden oyunu oynayış şeklinize ve taktiğinize en uygun silahı seçmeyi unutmayın.

Kısacası oyunu hızlı, sessiz ve dikkatli bir şekilde oynamanız gerekmektedir. Oyunun özelliklerinden birisi de sıralama sistemi. Ne kadar fazla rakip öldürürseniz oyunu o kadar yüksek sırada bitirirsiniz. Bitirdiğiniz her oyunun sonunda da oyunda giysi, eldiven gibi eşyalar almak amacıyla kullanabileceğiniz altın kazanırsınız.

PUBG tek kişi ya da takım halinde oyun açılmasına izin verir. Grup halinde açılan oyunda 4 kişilik bir takım kurulabilmektedir. Takım arkadaşlarınızı kendi arkadaşlarınızdan seçebildiğiniz gibi oyunun kendi atadığı dünyanın birçok ülkesinden rastgele oyuncularla da oynayabilirsiniz.

PUBG oynamak için gereken teknik özellikler nelerdir?

PUBG oyununda hem mobil platformda hem de bilgisayar üzerinde gelişmiş grafikler ve sesler kullanmaktadır. Akıcı bir PUBG deneyimine sahip olmak için standart üstü bir sisteme sahip olmak gerekebilir. Bunun için de gereken asgari özellikler şunlardır;

  • Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300 işlemci
  • 30 GB sabit disk ve 6 GB bellek
  • 64-bit Windows 7 / 8.1 / 10
  • GeForce GTX 660 2GB ya da Radeon HD 7850 2GB

PUBG’nin fiyatı nedir?

PUBG’yi satın almanın tek yolu Steam’dir.  20.06.18 tarihindeki fiyatı 69 TL olup bu fiyatın uzun bir süre boyunca indirime girmesi beklenmemektedir. Buna rağmen PUBG mobil oyunu ücretsiz olarak Google Store ya da iTunes üzerinden indirilebilir.

Bu İçeriği Aktif Kaynak Göstermek Koşulu İle Paylaşabilirsiniz. Hiçbir İçerik Aktif URL Verilmeden Kopyalanamaz! Lütfen Dikkate Alınız.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır"