Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Pubg Mobile Lite Nasıl İndirilir ve Kurulur?

Son Güncelleme:
 Pubg Mobile Lite Nasıl İndirilir ve Kurulur?

Pubg serisinin yeni oyunu olan Mobile Lite versiyonu kısa süre önce piyasaya duyurulan bir oyun olmasına rağmen oyun deneme aşamasındayken apk versiyonları sayesinde indirilip oynanabiliyordu. Oyunun en önemli dezavantajı da bu apk versiyonlar çünkü arama motorlarında arama yapıldığında ilk sıralarda oyunun .apk dosyalarının olduğu sayfalar çıkmakta ve oyuncular gerekli dosyayı bulmakta zorlanmakta.

Pubg Mobile Lite, Pubg Mobile oyununa göre daha hafif bir sürüm ve bilgisayarın donanımlarını daha az yoran özelliklere sahip. Oyunun bir diğer avantajı da Mobile Lite’ın kendine özel bir Launcher yani Başlatıcısı olması. Pubg Mobile ise Tencent veya BlueStacks gibi yardımcı programlarla çalışmaktaydı.

İki oyundaki temel farklılıklardan bir diğeri de rakibi öldürmenin Mobile Lite versiyonunda çok daha zor olması. Daha gerçekçi bir oyun olan Lite versiyonu, Pubg’nin ücretli sürümüne çok daha yakın bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Pubg Mobile Lite İndirme

Google’da “Pubg mobile lite launcher” kelimesini arattığınızda Pubg oyunun resmi sitesinin Lite versiyonu için hazırlanmış sitesine ulaşabilirsiniz. Bu siteye giriş yaptığınızda sayfa Türkçe dil desteğine sahip olmakta ve oyunun indirme sayfası direkt olarak karşınıza çıkmaktadır. Sayfada “İndir” butonuna tıkladığınızda masaüstüne ilgili Setup (kurulum) dosyasını indirebilirsiniz.

İlgili dosya 64 MB boyuta sahip olmakla birlikte dosya indikten sonra dosyaya çift tıklamanız yeterlidir.

Yukarıdaki görselde yer alan görüntünün karşınıza çıkması, doğru dosyayı indirdiğiniz anlamına geliyor. Birçok site oyunun eski versiyonlarının .apk versiyonlarını paylaştığı için dosya boyutu fazla olmakla birlikte oyunun çalıştırılması içinde çeşitli programlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Resmi siteden indirilen dosya için ise herhangi bir ek programa ihtiyaç duyulmamaktadır. Kurulumu oldukça basit olan Pubg Mobile Lite’ı kurduktan sonra üyelik oluşturup “Oyna” butonuna basmanız yeterlidir. Resmi siteden indirilen oyunun Türkçe Dil desteği de bulunmaktadır.

Mobile Pubg Lite Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 10, Windows 8 ve Windows 8 (64 Bit)
  • İşlemci: i3 2.4GHz
  • RAM: 4 GB
  • Ekran Kartı: DirectX11 Intel HD Graphics 4000
  • Harddisk: 4GB

Yukarıdaki sistem gereksinimleri oyunun oynanması için gerekli minimum sistem gereksinimleridir. Oyunun oynanması için DiretctX11 yazılımının kurulu olması da gereklidir. Resmi siteye girdiğinizde oyunun altında “Microsoft Visual C++”, “.NET Framework 4.5.2” ve “DirectX 11” programlarının erişim adresleri de yer almaktadır. Gerekli üç program kurulu değilse veya eski versiyonları kuruluysa programları direkt olarak resmi siteden de indirebilirsiniz. Hali hazırda bu programların hepsi birçok oyunun oynanması içinde gereklidir.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Playstation 5 Oyunseverleri Heyecanlandırdı
10 06 2020 - 16:53
24 Mayıs hatlar neden çekmiyor? Vodafone, Turkcell, Türk Telekom arama yapılamıyor
24 05 2020 - 16:13
Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone şebeke sorunu yaşanmaya başladı
24 05 2020 - 14:16
NASA’dan paralel evren açıklaması! Paralel evrenin varlığına kanıt bulundu
21 05 2020 - 09:54
Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
18 05 2020 - 00:58
Seyahat izin belgesi artık e-Devlet üzerinden alınabilecek
17 05 2020 - 13:22
Yorum Yap