Haber

PTT KPSS Şartı Olmadan 5 Bin Personel Alımı İlanı Yayınlandı, Başvuru Şartları ve Detaylar

PTT KPSS şartı olmadan 5 bin personel alımı ilanını bugün yayınladı. Daha önce Bakan açıklama yapmış ve PTT’ye memur personel alımı yapılacağını söylemişti. Memur olmak isteyen adaylar da o günden bu yana başvuru yapmak için ilanın yayınlanmasını bekliyordu. PTT KPSS şartı olmadan 5 bin personel alımı ilanı için meraklı bekleyiş sona erdi. Haberimizin devamında başvuru şartları ve ilanın bütün detaylarına ulaşabilirsiniz.

PTT’nin uzun zamandan beri beklenen personel alım ilanı nihayet bugün yayınlandı. Bünyesinde bulunan personel açığını gidermek için ilana çıkan PTT, 5 bin kişilik kadroya alım için ilan açtı. 04 Mayıs 2018 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan söz konusu ilana başvuru şatları ve başvuru tarihleri merak ediliyor. PTT personel alımı 657 sayılı ve diğer kanunların personel hakkındaki hükümlerine tabi olmadan yapılacak. Yani alımlarda Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinde Çalıştırılacak İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmelik uygulanacak.

PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Personel alımı için başvuru yapacak adayların öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, erkek adaylar için askerliğini yapmış ya da askerlikle ilgisi bulunmamaları, kamu haklarından mahrum olmamaları, sağlığı görevini yapmaya elverişli olması, herhangi bir kurum ya da kuruluşta mecburi hizmet şartı bulunmaması, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli ya da yaşlı aylığı bulunmaması, herhangi bir suçtan hükümlü olmaması, güvenlik ve arşiv soruşturmasının olumlu çıkması gibi niteliklerine bakılacak. PTT bu genel başvuru şartları dışında alım yapılacak pozisyon için özel başvuru şartları da belirledi. Adayların bu şartları da taşıması gerekiyor.

PTT tarafından istenen şartları yerine getiren adaylar daha sonra sınava tabi tutulacak. Adayların yapılacak olan sınava katılabilmek için Sınav ücreti olan 60 TL’yi yatırmaları gerekiyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Adaylar başvurularını 14 Mayıs 2018 – 18 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapabilecek. Başvuru yapacak adaylar, www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden başvuru detaylarına ulaşabilirler. İlan hakkında belirtilen diğer bir detay ise adayların sadece bir pozisyona başvuru yapabileceğidir. Başvurular sadece internet ortamında kabul edilecek, posta yolu ile ya da şahsen başvuru alınmayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu