Ekonomi

PTT ile ETİ Maden İşletmeleri 14’ün üzerinde iş kaleminde bundan sonra birlikte çalışacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, PTT Pul Müzesi’nde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in de Katılımıyla düzenlenen PTT ile Eti Maden İşletmeleri İşbirliği Protokolü imza töreninde önemli açıklamalar yaptı. Açıklamasında devletlerin kurum ve kuruluşlar üzerinden ayakta durduğunu belirten Turhan, görevini en iyi yapan kurumun en iyi kurum olduğunu dile getirdi. Kurumların tabelalarının ne kadar büyük olduğunun ya da kuruluş tarihini ne kadar iyi olduğunun çok hizmet edeceği anlamına gelmediğini belirten Turhan, çalışmak, üretmek ve hizmet etmenin esas olduğunu ifade etti.

Kamu çalışanları ve yöneticileri sahada olmalı

Kamu çalışanlarının ve özellikle de yöneticilerinin sahada olması gerektiğine dikkat çeken Turhan, sahanın hayat ve dinamizmi demek olduğunu, çalışmalarınıza odaklı yönetmeyen kişilerin aynaya baktığında sadece kendini gören kişiler olduğunu ifade etti. Turhan iki kurum arasında imzalanan bu işbirliği protokolünün sahaya verilen önemin bir yansıması olduğunu belirterek sahadaki boşluğun görüldüğünü kurumlar arasında güç Birliği’ne gidildiğini dile getirdi.

14’ün üzerinde kalemde birlikte hareket edecekler

Ulaştırma ve altyapı Bakanı Turhan açıklamasının devamında 170 yıllık tecrübesini çağın teknolojisiyle birleştiren, yenilikçi ürün ve hizmetleri ile vatandaşların hayatını kolaylaştıran PTT ve Türkiye’nin stratejik yeraltı kaynağı Bor madenini işleyerek ürettiği enerji ile ülkenin geleceğine aydınlatan Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün 14’ün üzerinde iş kalemi kapsamında işbirliği yapacağını duyurdu. Sigortacılık, Lojistik, kargo taşımacılığı, bankacılık gibi hizmetlerin bu kapsamda yer aldığını belirten Turhan, anlaşmanın millet için hayırlı olacağına inandığını ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu