PTT 5 Bin Personel Alımı İçin Kadrolar Belli Oldu Mu? PTT Personel Alımı Detayları

Posta Telefon ve Telgraf A.Ş. 2019 yılında KPSS şartı olmadan personel alımı yapacak. 2019 yılında açılması beklenen 5 bin kişilik alım ilanı ne zaman yayınlanacak? Adaylar, mart ayı gelmesine rağmen Henüz bir Resmi açıklama yapılmaması nedeniyle merakta kaldı. 2019 yılı PTT idari kurul toplantısı yapıldı ve gerek personel alımları gerekse özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda önemli […]

09.03.2019 - 17:55
09.03.2019 - 17:55
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Posta Telefon ve Telgraf A.Ş. 2019 yılında KPSS şartı olmadan personel alımı yapacak. 2019 yılında açılması beklenen 5 bin kişilik alım ilanı ne zaman yayınlanacak? Adaylar, mart ayı gelmesine rağmen Henüz bir Resmi açıklama yapılmaması nedeniyle merakta kaldı. 2019 yılı PTT idari kurul toplantısı yapıldı ve gerek personel alımları gerekse özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda önemli sorular yanıtlandı. Adayların en çok merak ettiği konu ise 2018 / 1 alımlarında sınav Sorularının zor olması nedeniyle kontenjanların dolmaması ve bu nedenle alınıp alın yapılıp yapılmayacağı konuşuluyor.

PTT PERSONEL ALIMI HANGİ KADROLARDA OLACAK?

PTT personel alımı sözleşmeli olarak boş kalan kadroların doldurulması için planlanıyor. PTT tarafından kısa süre içerisinde bu alanda ilan açılacak. Aynı zamanda PTT 2019 yılı için 5 bin kişilik personel alımı yapacak. PTT 5 bin personel alımı hangi kadrolarda yapılacak?

2019 PTT personel alımları dağıtıcı, gişe görevlisi, avukat, Uzman yardımcısı, mimar, postacı kadrolarında yapılacağı öğrenildi. Ayrıca uzman yardımcısı kadrosunda da kendi içinde Sigortacılık, hukuk, Bankacılık, mütercim, Endüstri mühendisi ve firma elemanı kadroları için istihdamlar yapılacak.

PTT PERSONEL ALIMI 2019 BAŞVURU ŞARTLARI

PTT KPSS şartı olmadan yapacağı personel alımı ilanında bazı genel başvuru şartları arıyor. PTT tarafından istenen genel şartlar şu şekilde;

  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • 35 yaşından büyük olmamak
  • Görev yapmaya engel bir sağlık sorunu bulunmaması
  • Kamu haklarından mahrum olmamak

Şu anda Türkiye genelinde PTT kadrolarında toplamda 40 binin üzerinde çalışan bulunuyor. PTT 2019 yılında 55 bin kişilik daha personel ihtiyacı olduğunu duyurdu. Bu sayı, emekli olacak personellerle birlikte daha da artabilir.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim