PTT 5 Bin Personel Alımı İçin Kadrolar Belli Oldu Mu? PTT Personel Alımı Detayları

PTT personel alımı ilanı 2019 yılı için sabırsızlıkla bekleniyor. PTT KPSS şartı olmadan 55 bin personel alımı yapacak. Parça parça yapılacak olan bu alımlarda ilk olan da 5 bin kişilik alım kadrosu açılacak. Peki, PTT personel alımı muhtemel kadro dağılımı nasıl olacak? İşte PTT personel alımı için detaylar...
Yorum Yap
1 dk okuma süresi
9 Mart 2019

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Posta Telefon ve Telgraf A.Ş. 2019 yılında KPSS şartı olmadan personel alımı yapacak. 2019 yılında açılması beklenen 5 bin kişilik alım ilanı ne zaman yayınlanacak? Adaylar, mart ayı gelmesine rağmen Henüz bir Resmi açıklama yapılmaması nedeniyle merakta kaldı. 2019 yılı PTT idari kurul toplantısı yapıldı ve gerek personel alımları gerekse özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda önemli sorular yanıtlandı. Adayların en çok merak ettiği konu ise 2018 / 1 alımlarında sınav Sorularının zor olması nedeniyle kontenjanların dolmaması ve bu nedenle alınıp alın yapılıp yapılmayacağı konuşuluyor.

PTT PERSONEL ALIMI HANGİ KADROLARDA OLACAK?

PTT personel alımı sözleşmeli olarak boş kalan kadroların doldurulması için planlanıyor. PTT tarafından kısa süre içerisinde bu alanda ilan açılacak. Aynı zamanda PTT 2019 yılı için 5 bin kişilik personel alımı yapacak. PTT 5 bin personel alımı hangi kadrolarda yapılacak?

2019 PTT personel alımları dağıtıcı, gişe görevlisi, avukat, Uzman yardımcısı, mimar, postacı kadrolarında yapılacağı öğrenildi. Ayrıca uzman yardımcısı kadrosunda da kendi içinde Sigortacılık, hukuk, Bankacılık, mütercim, Endüstri mühendisi ve firma elemanı kadroları için istihdamlar yapılacak.

PTT PERSONEL ALIMI 2019 BAŞVURU ŞARTLARI

PTT KPSS şartı olmadan yapacağı personel alımı ilanında bazı genel başvuru şartları arıyor. PTT tarafından istenen genel şartlar şu şekilde;

  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • 35 yaşından büyük olmamak
  • Görev yapmaya engel bir sağlık sorunu bulunmaması
  • Kamu haklarından mahrum olmamak

Şu anda Türkiye genelinde PTT kadrolarında toplamda 40 binin üzerinde çalışan bulunuyor. PTT 2019 yılında 55 bin kişilik daha personel ihtiyacı olduğunu duyurdu. Bu sayı, emekli olacak personellerle birlikte daha da artabilir.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com