PTT 5 Bin Memur Personel Alımı Başvuruları Başladı, Şartlar Neler?

PTT 5 Bin Memur Personel Alımı Başvuruları Başladı, Şartlar Neler?

Yazar :

14 Mayıs 2018 2 dk okuma süresi
PUAN VERMEK İSTERMİSİN? :)
Çok KötüKötüOrtaÇok İyiMükemmel Henüz Puan Verilmemiş :(
Loading...

Geçtiğimiz günlerde PTT memur personel alımı yapacağını duyurmuştu.  Farklı pozisyonlarda PTT bünyesinde görevlendirilmek üzere alınacak olan personellerin alımı için başvurular başladı.  5000 kişilik kadro ile alım yapacak olan PTT adaylar Bugünden itibaren başvuru yapabilecekler.

Uzun süreden beri beklenen PTT personel alımı başvuruları Nihayet Bugün başladı.  Adaylar,  bugün itibariyle PTT memur alımı ilanlarına başvuru yapabilecekler. 5 bin kişilik kadro açan PTT başvuru yapacak adayların aşağıda yazacağımız şartları göz önünde bulundurması gerekiyor.

BAŞVURULAR BUGÜN BAŞLADI

Geçtiğimiz haftalarda önce bakan tarafından duyurulan ardından da PTT tarafından açıklanan personel alımı başvuruları bugün itibariyle başladı.  PTT, eksik bulunan kadrolarda görevlendirilmek üzere 5000 kişilik personel alımı yapıyor.  PTT tarafından yayınlanan duyuruya göre,  2018 personel alımı başvurularında kamu personeli seçme sınavı şartı bulunmuyor.  Fakat Adaylardan başvuru yapacakları pozisyona göre bazı nitelikleri taşıması isteniyor.  Pozisyonlar için ayrı ayrı belirlenen nitelikleri taşıyan adaylar bugün itibariyle personel alımı başvuruları yapabilecekler.

HANGİ POZİSYONLARA ALIM YAPILACAK?

PTT 5 bin kişilik Personel alımı ilanı ile bünyesine 2625 gişe ve büro görevlisi,  1623 Postacı,  250 uzman yardımcısı,  200 mühendis, 20 mimar,  82 Avukat ve 280 tekniker alımı yapacak.

BAŞVURU YAPACAK ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER

PTT yukarıda sayılan pozisyonlar için yapacağı memur alımında bazı genel ve bazı özel nitelikler arıyor.  Aranan genel şartlar içerisinde adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, Herhangi bir nedenle kamu haklarından mahrum bulunmaması,  Herhangi bir suç hükümlülüğe bulunmaması,  başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olması,  askerlikle ilişkisi almaması ya da askerliğini yapmış olması,  herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan yaşlı ya da emekli aylığı almıyor olması,  görevini yapmaya herhangi bir engelin bulunmaması,  daha önce bir kamu Kurumu’ndan disiplin cezası ile ayrılmamış olması ve güvenlik arşiv araştırması olumlu sonuç alınması şartlarını arıyor.  PTT personel alımı 2018 ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar için aynı zamanda aranan özel şartlarda bulunuyor.  Bu şartlara,  PTT nin kendi internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Bugün itibariyle PTT personel alımı başvuruları başladı.  14 Mayıs 2018 tarihinde başlayan başvurular 18 Mayıs 2018 tarihine kadar sürecek.  Adaylar başvurularını, www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet siteleri üzerinden yapabilecek.  Ayrıca ilan edilen pozisyonlar için adaylara yazılı sınav yapılacak ve adaylar sadece bir pozisyona başvuru yapabilecek.  PTT tarafından istenen diğer bir şart ise adayların MERNİS adresinin bulunduğu ile başvuru yapmasıdır.  Adayların birden fazla ile başvuru yapması durumunda başvuruları geçersiz sayılacaktır.  İstenen pozisyonlarda sadece PTT uzman yardımcısı için ikamet şartı aranmamaktadır.  Adaylar başvurularını sadece internet üzerinden yapabilecek Posta yoluyla da şahsen yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

2018 PTT memur alımı haberlerinden anında haberdar olmak için sitemizi takip edebilirsiniz.

Bu İçeriği Aktif Kaynak Göstermek Koşulu İle Paylaşabilirsiniz. Hiçbir İçerik Aktif URL Verilmeden Kopyalanamaz! Lütfen Dikkate Alınız.
Yorumlar (4)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

tolga 8 ay önce

cümleten geçmiş olsun, başvuru yapabilecek bölümler arasında bulunan endüstriyel elektronik bölümü tekniker olarak bulunuyor fakat parayı yatırıp sınav kaydı aşamasına geldiğimde benim bölümümde hiç alım yok .ptt kısaca benim gibi bir çok bölümü yazılı olan kişilerin başvurmasını sağlayıp tokatlıyor.paramın iade talebinde bulundum bakalım ne olacak.kısaca yazılı bölümler başvurabilir fakat kayıt oluşturamaz kandırdık diyorlar görünen o.

    fatma 8 ay önce

    merhaba tolga bey iade talebini nereye başvurdunuz

      tolga 8 ay önce

      ptt nin iletişim mailine yazdım ama dönüş yok.yattılar paranın üstüne

Mikail yılmaz 8 ay önce

Bu ilana nasıl başvuru yapacağım başvuru yapamıyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
İyi çalışmalar

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır"