1. HABERLER

  2. HABER

  3. Prefabrik Ev Nedir?
Prefabrik Ev Nedir?

Prefabrik Ev Nedir?

A+A-

Özellikle 17 Ağustos 1999 yaşadığımız vahim depremden sonra hayatımıza dahil olan prefabrik evler şu sıralar özellikle yazlıkçılar tarafından tercih sebebi olan yapılar arasında yer alıyor. Genelde tek katlı olan prefabrik evler isteğe göre iki katlı da inşa edilebiliyor. Kısa süre zarfında ve hayli kısa sürede yapılan prefabrik evler için elli yılla

Prefabrik Ev Nedir?

kadar ömür biçilebiliyor. Prefabrik evlerde gene hazır malzemeler kullanılsa da tüketicilerin tercihine göre çimento, çelik gibi malzemelerden de yararlanılırken tercihe göre ısı ve ses yalıtımı da yine bu evlerde kullanılmaktadır.

Düşük Maliyet Hızlı Teslimat

En fazla iki katlı olarak inşa edilen prefabrik yapıların en önemli özelliği yapı inşa etmek için kullanılan malzemelerin sıfırdan üretilmesi değil fabrikadan hazır olarak alınarak kullanılmasıdır. Günümüzde özellikle yazlık yerlerde kullanılmaya başlanan prefabrik evler barındırdığı avantajlardan dolayı birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Beton bir zeminin üzerine oturtulan parçalar sayesinde prefabrik evler hem maliyetinin düşük olması hem de kısa sürede tamamlanması gibi avantajları içinde barındırarak estetik görünümüyle de dikkat çekmektedir.

Çevre Kirliliğinin Önüne Geçiyor

Prefabrik yapıların en önemli özellikleri arasında zamandan ve nakitten tasarruf ettiren evler olmasıdır. Müşterinin istediği plan ve proje doğrultusunda şekillenen ve yine müşterinin istediği büyüklükteki beton zemin üzerine yapılan prefabrik evler çevre kirliliğine yol açabilecek herhangi bir maddeyi de içinde barındırmamaktadır.

Prefabrik evlerin çatı ve duvar kaplamaları da tüketicilerin zevkine göre yapılmaktadır. Her zevke hitap eden çeşitlilikleriyle ön plana çıkan prefabrik yapılar herkesin kendi zevkine ve isteğine göre yapılan evlerdir. Prefabrik evler ayrıca tek bir projeye bağlı kalmadan farklı biçimlerde şekillenen yapılar olarak dikkat çekmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.