Popo Estetiği Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

NAVİGASYONPopo Estetiği Nedir?Popo Estetiği Nasıl Yapılır?Popo estetiği yaptırmanın avantajları Nelerdir?Kimler Popo Estetiği Yaptırabilir?Popo estetiği Yaptırmak Acı Verir Mi? Kalça, kadınlar ve erkekler için oldukça önemli olan vücut bölümlerinden bir tanesidir. Dolgun, belirgin bir şekle sahip ve dik duran kalçalar birçok kadın için istenen vücut noktasıdır. Özellikle Hollywood ünlülerinin yaptırdığı estetik işlemleri içerisinde yer alan popo […]

23.12.2018 - 21:05
23.12.2018 - 21:05
Yorum Yap
4 dk okuma süresi

Kalça, kadınlar ve erkekler için oldukça önemli olan vücut bölümlerinden bir tanesidir. Dolgun, belirgin bir şekle sahip ve dik duran kalçalar birçok kadın için istenen vücut noktasıdır. Özellikle Hollywood ünlülerinin yaptırdığı estetik işlemleri içerisinde yer alan popo estetiğine gluteoplasti adı da veriliyor.

Popo Estetiği Nedir?

Popo estetiği, kalçaların daha dolgun, daha belirgin olmasını sağlayan estetik operasyonudur. Esas olarak 3 tipte kalça estetiği bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Kalça biçimlendirme ile kalça dolgunlaştırma uygulaması,
 2. Kalça dikleştirme uygulaması,
 3. Kalça küçültme uygulamasıdır.

Kalça estetiği ile kıyafetler daha düzgün bir şekil almaktadır.

Kalça estetiği, içerisinde farklı görevlere sahip olan bir dizi işlemleri barındırmaktadır. Bir popo estetiğinde yer alabilecek işlemler;

 • Yağ enjeksiyonu uygulaması,
 • Popo protez uygulaması,
 • Popo kaldırma işlemi yer alır.

Yağ enjeksiyonu işleminde, kişinin basen bölgesinden, bel bölgesinden ya da popo çevresinden yağ dokusu alınır. Adından alınan bu yağ dokusu özel işlemlerden getirilerek daha yoğun  bir hale getirilir. Bu yoğun yağ dokusu popo bölgesinin dolgunlaştırılması aşamasında belirlenen yerlere enjekte edilir.

Popo protezi işleminde popo bölgesinin yağ enjeksiyonu ile dolgunlaştırılamadığı durumlarda silikon protezler yerleştirilerek poponun olduğu halden daha dolgun bir hale geçmesi sağlanır. Protezler, günümüzde kas içerisine yerleştirildiği için herhangi bir ameliyat izi kalmaz.

Popo estetiği de diğer estetik uygulamaları gibi konusunda uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır.

Popo kaldırma işleminde, aşırı zayıflamaya bağlı olarak cilt dokusunda sarkma ve çökme meydana gelmiş kişilerde karın bölgesinin alt kısmından ve poponun üst bölgesinden deri alınarak kalça bölgesi sanki askıya alınmış gibi yukarıya alınır. Mevcut olan cilt dokusunun yapısına göre yağ enjeksiyonu ya da kalça protezi de yapılabilmektedir. Popo estetiği uygulaması, aynı zamanda G5 masajının sağladığı bölgesel sıkılaşmaya da yardımcı olmaktadır.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Zayıf ya da düz bir şekle sahip olan popolarının olduğundan daha belirgin bir hale gelmesi popo estetiği ile sağlanabilmektedir. Zayıf ve kemikli bir yapıya sahip olan kadınlarda popo estetiği uygulamasında kullanılacak olan teknikler değişkenlik göstermektedir. Örneğin; yağ dokusunun oranının az olduğu ve zayıf özellikteki kadınlarda daha çok popo estetiğinde silikon protezler kullanılmaktadır. Popo estetiğinde kullanılan silikon protezler bu tip kadınlarda çok daha başarılı sonuçlar ortaya çıkartmaktadır.
Bunun yanı sıra popo bölgesinde mevcut yağ oranının yeterli olduğu, kalça şekillendirilmesinin yağ enjeksiyonu ile mümkün olduğu kadınlarda ise yalnızca popo bölgesine yağ enjeksiyonu yapılarak popo estetiği işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Popo yapısına göre uygulanacak olan işlemler değişiklik göstermektedir.

Popo estetiği yaptırmanın avantajları Nelerdir?

Popo estetiği, günümüzde çok sık tercih edilen ameliyatlar içerisinde yer almaktadır. Gelişen estetik teknolojisi sayesinde konusunda uzman doktorlar tarafından kalça estetiği yaptırmanın çok sayıda avantajrı bulunmaktadır. Bu avantajlar;

 • Popo estetiği duruma göre farklı tekniklerle yapılabildiği için çok sayıda kişi popo estetiği yaptırabilmektedir.
 • Konusunda uzman estetik cerrahlar ya da plastik cerrahlar tarafından yapıldığı için ortaya çıkabilecek riskler minimuma indirilir.
 • Başarılı sonuçlar veren popo estetiğinde estetik işlemlere dair hiç bir iz kalmaz,
 • Etkisi gözle görülür bir şekilde hemen başlar,
 • Kalıcılık süreci yaşanabilecek olumsuz durumlar haricinde çok uzun süreli olup, ek müdahale gerektirmez.
 • Kısa süre içerisinde hayata dönülebilir,
 • Popo bölgesine uyumlu bir şekilde işlem yapıldığı için estetik işlemler doğal sonuçlar ortaya koyar.

Popo estetiği, spor yapmak için vakti olmayan kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Kimler Popo Estetiği Yaptırabilir?

Popo bölgesinde değişiklik isteyen, herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan 18 yaşını doldurmuş, gelişimini tamamlamış kadın erkek herkes popo estetiği yaptırabilir.

Kalça estetiği yaptırabilmenin yegane şartı, doktor muayenesi sonucunda doktorun estetik işlemler için bulmasıdır.

Popo estetiği Yaptırmak Acı Verir Mi?

Popo estetiğindeki işlemler, anestezi altında ya da hafif sakinleştirici altında yapıldığı için operasyon esnasında herhangi bir acı ya da ağrı duyulmaz. Operasyon sonrasında yaşanabilecek olan minimum düzeydeki ağrılar içinse doktorun önerdiği ilaç kullanımı ile bu durumda ortadan kaldırılır.

[su_accordion][su_spoiler title=”KAYNAKLAR” open=”no” style=”default” icon=”plus” anchor=”Kaynaklar” class=””]

www.plastikcerrahi.org.tr[/su_spoiler] [/su_accordion]

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim