PKK’nın tuzağında şehit olan 8 yaşındaki Ayaz şehit astsubay ile yıllar önce fotoğraf çektirmiş

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde terör örgütü PKK mensupları tarafından araziye yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucu 4 yaşındaki kardeşi Nupelda ile birlikte hayatını kaybeden 8 yaşındaki Ayaz Güloğlu'nun 18 Nisan 2017 tarihinde Tunceli Pülümür’de düşen helikopterde şehit olan astsubay Yavuz Selim Karaman ile fotoğraf çektirdiği ortaya çıktı.

17.07.2019 - 12:35
17.07.2019 - 15:17
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Tunceli’nin Ovacık ilçesi Bilgeç köyü kırsalında bulunan Çakılyayla mezrasında hayvan otlatan Ayaz ve Nulpeda Güloğlu kardeşler, önceki gün terör örgütü PKK mensupları tarafından önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu hayatını kaybetti. Terörü kurbanı iki çocuk Çakmaklı köyü mezarlığında yan yana toprağa verildi.

Şehit astsubayla fotoğraf çektirmiş

Türkiye’nin yüreğini yakan olayın ardından terör kurbanı 8 yaşındaki Ayaz Güloğlu’nun, 18 Nisan 2017 tarihinde Tunceli’nin Pülümür ilçesinde düşen helikopterde şehit olan 12 askerden astsubay Yavuz Selim Karaman ile fotoğraf çektirdiği ortaya çıktı. Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, 8 yaşındaki Ayaz Güloğlu’nun Şehit Astsubay Yavuz Selim Karaman’ın kucağındayken çekilen fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Abdullah Ağar yaptığı paylaşımda, fotoğraftakiler dan birinin kardeşi Nupelda ile Tunceli’nin Ovacık ilçesinde mayına basarak şehit olan Ayaz Güloğlu olduğunu diğerinin ise 18 Nisan 2017 tarihinde Pülümür’de şehit düşen astsubay Yavuz Selim Karaman olduğunu belirterek, “Meğer onların yolları çok önceden kesişmiş” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim