Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Pirinç suyu toniği ile cilt lekelerinden kurtulun

Pirinç suyu, kalojen oluşumunu teşvik eder. Cildini yatıştırmaya ve hassasiyeti azaltmaya yardım eder, bu yüzden akneye meyilli ciltler için idealdir. Daha da iyisi, tüm cilt tipleri için uygundur!
Eklenme:
 Pirinç suyu toniği ile cilt lekelerinden kurtulun

Ciltte oluşan cilt lekeleri kişileri sizi mutsuz ediyorsa, sürekli makyaj ürünleri ile lekeler kapatmaya çalışıyorsanız sizi iyi haberlerimiz var. Bazı lekeler doğal yöntem ve malzemeler ile düzenli kullanım sonrasında yok olabilir.

Cilt lekeleri neden olur?

Dış faktörlerden dolayı ciltte lekeler oluşabilir. Bu lekeler özellikle kış aylarında yok olur ama tekrar yazın oluşabilir. Ciltte birçok sebepten kaynaklı leke oluşur. Özellikle yaz aylarında güneş ışınları ciltte leke yapmaktadır. Birçok insanda güneş lekesi oluşur. Olmasını engellemek için yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmak gerekir. Bunun dışında kullanılan bazı makyaj ürünleri de leke yapabilir. Bu gibi durumlara maruz kalmamak için yaz aylarında aşırı makyaj yapılmaması önerilmektedir. Birçok uzman kadınları yaz aylarında makyaj yapmaması için uyarmaktadır. Özellikle güneşe maruz kaldığınız makyaj ciltte lekelenmelere neden olabilir. Hatta göze yapılan makyaj bile göz hastalıklarına yol açabilir. Bu yüzden güneşten korunmalıyız ve yaz aylarında gündüz makyajı hafif tutmalıyız.

Doğal maskeler cilt lekelerine iyi gelir mi?

Cilt lekeleri için öncelikle doktora başvurmak gerekir. Eğer sorununuz hafif ve güneş lekelerinden kaynaklanan bir durum ise doğal ürünlerden oluşan bakım maskeleri ile giderebilirsiniz fakat ciddi boyutta lekeler ise mutlaka cilt doktorunun tavsiyelerine uymanız gerekmektedir. Dış faktörlerden oluşan, ciddi derecede olmayan, hafif lekeler için mutfakta bulunan doğal malzemelerle kendi toniğinizi hazırlayabilir ve lekelerden kurtulabilirsiniz.

Cilt lekeleri için pirinç suyu toniği nasıl yapılır?

Malzemeler

  • Yarım su bardağı pirinç
  • 3 su bardağı su
  • Su

Yapılışı

Pirincin üstüne suyu dökün ve kirini temizlemek için birkaç kere tekrarlayın. Daha sonra 3 bardak suyu üzerine ekleyerek kaynatın. Pirinçler yumuşayıp su ile özdeşleşene kadar bekleyin. Pişti işlemi gerçekleştikten sonra pirinçleri süzün ve elde ettiğiniz suyu bir kavanoza koyun. Bu suyu pamuğa batırıp yüzünüzü tonikleyin. İsterseniz ellerinizi kullanarak da aynı işlemi yapabilirsiniz. Pirinç suyunu buzdolabında 1 hafta saklayabilirsiniz. Her gün düzenli olarak bu işlemi yaptığınız takdirde ciltteki lekelerinizde azalmayı fark edeceksiniz.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Vajina sağlığını olumsuz etkileyen yiyecekler
23 10 2020 - 10:27
Hamilelerin uzak durması gereken meyveler
22 10 2020 - 14:34
Doğal saç bakım yağları ve faydaları
22 10 2020 - 13:27
Hamilelerin tüketmesi gereken 10 meyve
22 10 2020 - 10:21
Kırışıklık gideren doğal maske tarifleri
21 10 2020 - 16:08
Cilde iyi gelen vitaminler
21 10 2020 - 10:14
Yorum Yap