Haber

Pharmaton Nedir? Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey

Yoğun bir koşturma bağışıklık sisteminin zamanla zayıflamasına neden olur. Bağışıklık sistemi, hastalıklardan korunmayı sağlayan bir duvar görevi görmektedir. Zayıflayan bünye, hastalıkların ortaya çıkmasına zemin hazırlar.  Beslenme düzenine dikkat etmeyen kişilerin, bu desteği bitkisel vitaminlerden almaları gerekmektedir. Pharmaton, yoğun koşturmalar da kişiye vitamin desteği sağlar. İçerisinde Ginseng G115 bitkisi olan tek multivitamin özelliğine sahiptir. Peki Pharmaton nasıl kullanılır? Tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Pharmaton nedir?

Pharmaton, Alman Boehringer firması tarafından piyasa sunulan ilk multivitamindir. İlacın bağışıklık sistemi üzerine olumlu etkileri vardır. Özellikle beslenmesine dikkat etmeyen kişilerin, vücut dengesini sağlamak için kullanabileceği bir vitamindir. Yorgunluk sonucu oluşan kas ağrıları, unutkanlık ve halsizlik gibi durumları önlemektedir. İçerisinde bulunan Ginseng G115 sayesinde, enerji dengesini düzenler. Piyasa da kapsül ve tablet şeklinde bulunmaktadır. Pharmaton’un çocuklar için hazırladığı şurup sayesinde, büyüme dengelenmesi amaçlanmaktadır.

Pharmaton 50 plus

Pharmaton 50 plus, 50 yaş ve sonrası kişiler için düzenlenmiş bir takviyedir. Diğer Pharmaton ürünlerinden farklı olarak, içerisinde Omega-3 yağ asitlerini barındırır. İçerisinde 30 tane kapsül vardır. Kapsüller sığır jelatininden yapıldığı için, midede kolayca çözünebilir.  Kapsüllerin, sağlık açısından hiçbir zararı yoktur. Her kapsül aynı miktarda mineral ve vitamin içerir.

1 Kapsül Pharmaton 50 plus içeriğinde şunlar bulunur;

  • 250 mg omega,
  • 8 vitamin,
  • 4 mineral,
  • 3 yağ asidi
  • sığır jelatininden yapılmaktadır.

Pharmaton kilo aldırır mı? 

Vitamin içeren takviyeler, kilo alımına neden olmamaktadır. Vitaminler, metabolizmayı hızlandırıcı etki yaparlar. Bu sayede vücutta daha hızlı yağ yakımı gerçekleşir. Pharmaton takviyesinin içerisinde tüm vitaminler olduğundan, sağlıklı kilo vermeye de yardımcı olmaktadır.  Ayrıca, içerisinde bulunan Ginseng bitkisi sayesinde, diğer takviyelere göre daha çok enerji sağlar. Bu sayede kişiler, daha uzun süreli egzersizler yapabilirler.

[su_accordion][su_spoiler title=”KAYNAKLAR” open=”no” style=”default” icon=”plus” anchor=”Kaynaklar” class=””]
  • www.pharmaton.com.tr
  • www.multiyasam.com[/su_spoiler] [/su_accordion]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu