Pentagon’dan S-400 hava savunma sistemi açıklaması: Rusya’dan askeri ekipman alan her ülkeye tavrımız aynı

Pentagon'dan üst düzey bir yetkili yaptığı açıklamada ABD'nin tavrının S-400 füzesi alan bütün ülkelere karşı aynı olduğunu dile getirdi.

18.07.2019 - 13:06
18.07.2019 - 13:41
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Pentagon’dan üst düzey bir yetkili, ABD’nin savunma partneri olan Hindistan’ı daha güçlü bir ülke yapma konusunda kararlı olduğunu belirtti. Ancak Hindistan’ın daha Rusya ile S-400 alımı konusunda görüşmeler yaptığını belirten yetkili, ABD’nin Rusya’dan S-400 dahil olmak üzere askeri ekipman olan herhangi bir ülkeye karşı olduğunu dile getirdi. Yetkili açıklamalarının devamında Rusya tarafından geliştirilen S-400’lerin, Amerika’nın sofistike 5. nesil savaş uçağına karşı tasarlandığını iddia etti.

Hindistan’da Rusya’dan S-400 alacak

Türkiye ve ABD arasında S-400 krizi devam ederken bir haber de Hindistan’dan geldi. Hindistan ve Rusya arasında geçtiğimiz yıl Ekim ayında, 5 milyar 800 milyon dolarlık S-400 füze savunma sistemi alımı konusunda anlaşma imzalanmıştı. Dün bir basın toplantısı düzenleyen ABD Savunma Bakanlığı Savunmadan Sorumlu Müsteşar Yardımcısı David J Trachtenberg, Hindistan’la güçlü bir savunma ortaklıklarının olduğunu belirterek, bu ortaklığı daha da güçlendirmek istediklerini söyledi. Trachtenberg düzenlediği basın toplantısında, Türk hükümetine defalarca Rusya’dan S-400 füzeleri alınması konusunda kaygılarını belirttiklerini bu nedenle, ABD’nin Türkiye ile F-35 anlaşmasının bozmasının bir sürpriz olmadığını söylemişti.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim