Pentagon gizli UFO projesini doğruladı

ABD Savunma Bakanlığı'na Kongre tarafından verilen talimatla, tanımlanamayan uçan cisimlerin araştırılması için özel program hazırlandığı öğrenildi.

17.12.2017 - 14:51
17.12.2017 - 14:51
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

ABD’nin önemli politik dergilerinden birinde yayınlanan habere göre, yaklaşık 10 yıl önce ilk adımları atılan İleri Uzay Tehdidi Tanımlama Programı’nın aslında gizli olmadığı, fakat hakkında çok az yetkilinin bilgisi olduğu ortaya çıktı. Söz konusu programın ABD kongresindeki demokrat çoğunluğun lideri Harry Reid tarafından önemli bir bütçe ayrılması sağlanarak başlatıldığı öğrenildi.

Senatör Reid, söz konusu programı başlatma nedeninin Rusya ya da Çin gibi güçlerin ABD için tehdit olabilecek yeni nesil teknolojiler geliştirebileceği olasılığından kaynaklandığını ifade etti. Program çerçevesinde gökyüzünde olağandışı olay ve nesnelerle karşılaştıklarını öne süren pilot ve diğer personelinin ifadelerinin alınması ile prosedür geliştirilmişti. Program için bugüne kadar 22 milyon ABD doları harcandı. Bu bütçeyi kullanan ve uzay teknolojileri alanında faaliyet gösteren Bigelow Aerospace şirketinin seçimlerde Harry Reid’in seçilebilmesi için önemli miktarda bağışta bulunduğu da ortaya çıktı.

Pentagon Doğruladı

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) sözcüsü Dana White da yaptığı açıklamada, bu programın varlığını doğrulamakla beraber 2012 yılında sona erdirildiğini belirtti. Bunun gerekçesi olarak ise, finansmanı hak eden daha öncelikli konuların olduğuna karar verilmesi olduğu ifade edildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim