Pentagon gizli UFO projesini doğruladı

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
17 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

ABD’nin önemli politik dergilerinden birinde yayınlanan habere göre, yaklaşık 10 yıl önce ilk adımları atılan İleri Uzay Tehdidi Tanımlama Programı’nın aslında gizli olmadığı, fakat hakkında çok az yetkilinin bilgisi olduğu ortaya çıktı. Söz konusu programın ABD kongresindeki demokrat çoğunluğun lideri Harry Reid tarafından önemli bir bütçe ayrılması sağlanarak başlatıldığı öğrenildi.

Senatör Reid, söz konusu programı başlatma nedeninin Rusya ya da Çin gibi güçlerin ABD için tehdit olabilecek yeni nesil teknolojiler geliştirebileceği olasılığından kaynaklandığını ifade etti. Program çerçevesinde gökyüzünde olağandışı olay ve nesnelerle karşılaştıklarını öne süren pilot ve diğer personelinin ifadelerinin alınması ile prosedür geliştirilmişti. Program için bugüne kadar 22 milyon ABD doları harcandı. Bu bütçeyi kullanan ve uzay teknolojileri alanında faaliyet gösteren Bigelow Aerospace şirketinin seçimlerde Harry Reid’in seçilebilmesi için önemli miktarda bağışta bulunduğu da ortaya çıktı.

Pentagon Doğruladı

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) sözcüsü Dana White da yaptığı açıklamada, bu programın varlığını doğrulamakla beraber 2012 yılında sona erdirildiğini belirtti. Bunun gerekçesi olarak ise, finansmanı hak eden daha öncelikli konuların olduğuna karar verilmesi olduğu ifade edildi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com