Pendik’te Hamile Kadına ve Eşine Korku Dolu Anlar Yaşatan Sel Kardeşler Hakkında 20’şer Yıl Hapis Cezası İstendi

İstanbul Pendik'te yol verme tartışması sırasında içinde hamile kadının ve eşinin bulunduğu araca saldıran Seydioğlu baklavalarının sahibi Hasan Sel ve Hüseyin Sel hakkında savcılık jet hızıyla iddianame hazırladı. Hazırlanan iddianamede 2 zanlı hakkında 3 ayrı suçtan 20'şer yıla kadar hapis cezası istendi.

09.07.2019 - 21:58
10.07.2019 - 11:12
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Pendik D-100 kara yolunda kendilerine yol vermediği gerekçesiyle içinde hamile kadının bulunduğu bir araca saldıran, ardından da çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanan Hasan Sel ve Hüseyin Sel hakkında savcılık 20’şer yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianame, Anadolu Asliye Ceza Mahkemesine gönderildi. Mahkemenin iddianameyi kabul etmesi durumunda 2 şüpheli gelecek günlerde hakim karşısına çıkacak.

3 Ayrı Suçtan 20’şer Yıl İstendi

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılık tarafından yürütülen soruşturmada araçta yapılan inceleme sonucunda aracın ön kaput, sol dikiz aynası ve ön tamponda hasar oluştuğunu tespit edildi. Aynı zamanda müştekilerin olay sırasında çektikleri video kaydının bilirkişiler tarafından incelendiği belirtilirken, şüphelilerin gerçekleştirdiği eylemin sabit olduğu ifade edildi. Savcılık iddianamesinde iki şüphelinin verdikleri ifadelerde diğer aracın sürücüsü Yunus Emre Bahçıvan’ın kendilerine hakaret ettiğini ve trafikte kusurlu davranışları olduğunu belirttikleri ifade edilirken, yapılan soruşturma sonucunda şüphelilerin savunmasını destekleyen hiçbir delil elde edilemediğine dikkat çekildi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianame kapsamında şüpheliler Hasan Sel ve Hüseyin Sel hakkında, mala zarar verme, kara ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından 5 yıl 4’er aydan 20’şer yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Müştekiler Hakkındaki Şikayete Takipsizlik

Diğer yandan dün emniyete giderek ifade veren şüpheliler Hasan Sel ve Hüseyin Sel, olay sırasında saldırdıkları müşteki Yunus Emre Bahçıvan’ın kendilerine hakaret ettiğini ve araçlarına çarpmak suretiyle zarar verdiğini iddia ederek şikayette bulunmuştu. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı şikayet inceleyerek yaptığı soruşturma sonucunda takipsizlik kararı verdi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı verdiği karara gerekçe olarak, Yunus Emre Bahçıvan’ın üzerine atılı suçları işlediğine dair yeterlilikte delil bulunmadığını gösterdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim