Pencereleri Daha İyi Temizlemek için İpuçları

Herkesin kendi evinde kendine ait birtakım temizlik ipuçlarını uygulamakta olduğunu biliyoruz. Ancak evinizde daha etkili sonuçlar elde etmek ve buna evinizin vitrini olan pencerelerden başlamak için bazı püf noktalarını bilmeniz oldukça faydalı olacaktır. Pencereleri daha etkili bir şekilde temizlemek ve cam temizliğinde pratik bilgiler edinmek için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz. Pencereleri Nasıl Daha İyi Temizleriz? Pencere temizliği yapmadan […]

24.09.2018 - 23:33
24.09.2018 - 23:33
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Herkesin kendi evinde kendine ait birtakım temizlik ipuçlarını uygulamakta olduğunu biliyoruz. Ancak evinizde daha etkili sonuçlar elde etmek ve buna evinizin vitrini olan pencerelerden başlamak için bazı püf noktalarını bilmeniz oldukça faydalı olacaktır. Pencereleri daha etkili bir şekilde temizlemek vecam temizliğinde pratik bilgileredinmek için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

pencere temizliği

Pencereleri Nasıl Daha İyi Temizleriz?

Pencere temizliği yapmadan önce başlangıç olarak birtakım ekipmanlara sahip olmak gerekmektedir. Bu ekipmanlar arasında;

  • Sprey şişe
  • Mikrofiber özellikli bez
  • Bulaşık deterjanı

yer almaktadır. Bu malzemeleri temin ettikten sonra temizliğe hazırız demektir.Cam hangi deterjanla silinirsorusu için endişe etmemeli, herhangi bir bulaşık deterjanının yeterli olacağı bilinmelidir.

Evlerimizin rahatlıkla ışık alabilmesi ve aydınlık bir atmosfere sahip olması için yarım saydam cam duvar ya da camdan tuğla gibi farklı dekoratif motiflere sahip olabiliriz. Yalnızca cam ve pencerelerde değil, bu gibi farklı yüzeylerde etkili temizlik için deneyebileceğiniz öneriler şu şekildedir:

  • Su ve amonyaklı bir temizlik ürünüyle bezi hafifçe ıslatın.
  • Bu bezle her bir yüzeyi ayrı ayrı temizleyin.
  • Amonyaklı ürünler pencereye parlaklık vermesinin yanında kiri tek seferde temizlemeye yardımcı olacaktır.
  • Köşe ve kenarları daha etkili temizlemek için diş fırçası kullanabilir, öncesinde fırçayı yine amonyakla ıslatabilirsiniz.

pencere temizliği

  • Camdan bloklar ve derz aralıklı yüzeylere sahipseniz bu bölgelerin daha beyaz görünmesi adına diş fırçasına sabun sürerek ovma işlemi yapabilirsiniz.
  • Rengi koyulaşan bölgelerde rengi açmak için çamaşır suyu kullanmayı deneyebilirsiniz.
  • Uzun süren temizlik etkisi için önce derz aralıklarını sonrasında cam yüzeyi temizleyin.

Camları Temizlemek için İpuçları

Camları etkin bir şekilde temizlemek için satılan temizlik ürünlerinin çoğu bizlerde alerji ya da cilt tahrişine yol açarak sağlığımızı tehdit etmektedir.

Bu sebeplecam silme suyuna ne konursorusu için doğal ürünlerden yardım alabileceğinizi belirtmemiz faydalı olacaktır. Sirke, limon suyu, amonyak ve sıradan bir bulaşık deterjanıyla hızlıca kendicam silme suyuformülünüzü hazırlayabilirsiniz.

pencere temizliği

Cam yüzey temizliğinde toz sabun kullanmak yüzey için aşındırıcı etkiler yaratacağından bu hataya düşülmemeli, yüzeyde pürüz kalmaması için mikrofiber bez kullanımına özen gösterilmelidir.

Temizlik için kullanılan bir diğer ürün olan karbonatı kullanmamanız yerler hakkında bilgi almak içinAsla Karbonat Kullanarak Temizlememeniz Gereken 7 Yer yazımıza göz atmayı unutmayın.

Yüzeyi temizlerken dairesel hareketler uygulamalı, kullanılan bezi her defasında iyi bir şekilde temizlediğinizden emin olmalısınız. Çamaşır suyu ya da yumuşatıcı kullanarak bezleri temizlemek, üründe tiftiklenme yapacağından yalnızca sirke ve ılık su kullanmak daha sağlıklı olacaktır.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim