Pençe Harekatı’nda Son Durum! Öldürülen Terörist Sayısı 48 Oldu

Milli Savunma Bakanlığı Twitter hesabından Irak’ın kuzeyinde Hakurk bölgesinde 27 Mayıs tarihinde başlatılan Pençe Harekâtı’na ilişkin yeni açıklama yaptı. TOPLAM 48 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ Açıklamada operasyonun başarılı bir şekilde devam ettiği belirtilirken, terör örgütünün kullandığı çok sayıda barınak sığınak ve mağaranın imha edildiği ifade edildi. Bölgede 27 Mayıs tarihinde başlayan terör operasyonunda şu ana […]

14.06.2019 - 13:54
14.06.2019 - 17:11
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Milli Savunma Bakanlığı Twitter hesabından Irak’ın kuzeyinde Hakurk bölgesinde 27 Mayıs tarihinde başlatılan Pençe Harekâtı’na ilişkin yeni açıklama yaptı.

TOPLAM 48 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Açıklamada operasyonun başarılı bir şekilde devam ettiği belirtilirken, terör örgütünün kullandığı çok sayıda barınak sığınak ve mağaranın imha edildiği ifade edildi.

Bölgede 27 Mayıs tarihinde başlayan terör operasyonunda şu ana kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı da 48 olarak açıklandı. Arama tarama faaliyetlerini sürdüren güvenlik güçleri 80 mayın/EYP imha etti. Terör örgütünün sığınak ve barınma için kullandığı 118 mağara içinde bulunan yaşam malzemesi ve mühimmatlarla birlikte imha edildi.

ÇOK SAYIDA SİLAH VE PATLAYICI ELE GEÇİRİLDİ

Güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK mensuplarına ait olan sığınak ve mağaralarda yaptığı aramalarda çok sayıda silah ve patlayıcı ele geçirildi. Savcılık kararı ile el koyulan silah ve patlayıcılar güvenli şekilde İmha edildi. Mağaralarda ele geçirilen yaşam malzemelerinin de yerinde imha edildiği belirtildi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim