Pençe Harekatı’nda PKK’ya bir darbe daha: Hava harekatı ile 7 terörist öldürüldü

Kuzey Irak'ta Gara Gölgesine Pençe Harekatı ile koordineli olarak düzenlenen hava Harekatı'nda 7 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

06.08.2019 - 10:22
06.08.2019 - 11:18
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Kuzey Irak’ta Gara bölgesine Pençe Harekatı ile koordineli olarak hava harekatı düzenlendi. Operasyonda 7 PKK’lı teröristin öldürüldüğü açıklandı.

MSB’den açıklama

Milli Savunma Bakanlığı Twitter hesabından bu sabah saatlerinde bir açıklama yaparak Pençe Harekatı ile koordineli olarak Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesine Türk Hava Kuvvetleri tarafından hava harekatı düzenlendiğini bildirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada Irak’ın kuzeyine düzenlenen hava harekatında 7 PKK’lı teröristin öldürüldüğü ifade edildi.

Pençe Harekatı kararlılıkla devam ediyor

Diğer yandan 27 Mayıs tarihinde Irak’ın kuzeyinde terör örgütü PKK mensuplarının etkisiz hale getirilmesi amacıyla başlatılan Pençe Harekatı büyük bir kararlılıkla devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda operasyonun alanı genişletilmiş ve Pençe -2 adı verilen yeni bir operasyon daha başlatılmıştı. Operasyonun başladığı ilk günden bu yana yüzlerce terörist etkisiz hale getirildi. Teröristlerin bölgede sığınak ve barınak olarak kullandığı çok sayıda mağara imha edilirken patlayıcı madde ve yaşam malzemeleri de bulundukları yerde yok edildi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim