Pençe-2 Harekatı kararlılıkla sürüyor 4 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı bugün bir açıklama yaparak Pençe 2 Harekatı kapsamında operasyonun düzenlendiği bölgede teröristlerle sıcak temas sağlandığını duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada çıkan çatışma sonucunda 4 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Pençe Harekatının bir devamı olarak değerlendirilen Pençe 2 Harekatı’nda öldürülen teröristler ile birlikte operasyonun başladığı günden bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı 68’e […]

14.07.2019 - 13:40
14.07.2019 - 15:37
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Milli Savunma Bakanlığı bugün bir açıklama yaparak Pençe 2 Harekatı kapsamında operasyonun düzenlendiği bölgede teröristlerle sıcak temas sağlandığını duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada çıkan çatışma sonucunda 4 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Pençe Harekatının bir devamı olarak değerlendirilen Pençe 2 Harekatı’nda öldürülen teröristler ile birlikte operasyonun başladığı günden bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı 68’e yükseldi.

Pençe-2 Harekatı Kararlılıkla Devam Ediyor

Kuzey Irak’ta dün başlayan Pençe 2 operasyonu kapsamında güvenlik güçleri terör örgütünün mağara ve sığınakları ele geçirdi. Ele geçirdi ama ve sığınakların içinde yapılan aramada bakımı yapılmış ve kullanıma hazır şekilde doçka uçaksavar silahı ve müimmatı ile birlikte muhtelif yiyecek ve yaşamsal malzemelerin ele geçirildiği öğrenildi. Ele geçirilen mühimmat ve malzemeler güvenlik güçleri tarafından yerinde imha edildi. Bölgede daha önce hava kuvvetleri tarafından vurulan bir odası Kiler İki odası kadın teröristlerin yazma yeri olarak kullanıldığı tahmin edilen 3 odalı mağara içerisinde 2 adet Doçka savar mühimmat kutusu, muhtelif yiyecek ve yaşamsal malzemeler bulundu. Mağaranın yakınında bulunan başka bir sığınakta ise jeneratör ele geçirildi. Operasyona kararlılıkla devam eden güvenlik güçleri bölgede başka bir mağara içinde Kullanıma hazır Doçka uçaksavar silahı buldu. Komandolar bölgede bulunan malzemeleri ve mağaraları imha etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim