Pençe-2 Harekatı kapsamında tespit edilen 5 odalı mağaradan cephanelik çıktı

Milli Savunma Bakanlığı Kuzey Irak’ta devam eden Pençe – 2 harekâtına ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Bakanlık açıklamasında terör örgütü PKK’ya ait çok sayıda silah, araç ve mühimmat ele geçirildiğini duyurdu. Açıklamanın devamında 5 odalı girişi ve çıkışı ayrı olan bir mağara bulunduğu, mağaranın içerisinde ise Milan tanksavar füzesi, 20 adet AK-47 mühimmatı, 7 adet 81 […]

17.07.2019 - 16:28
17.07.2019 - 16:28
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Milli Savunma Bakanlığı Kuzey Irak’ta devam eden Pençe – 2 harekâtına ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Bakanlık açıklamasında terör örgütü PKK’ya ait çok sayıda silah, araç ve mühimmat ele geçirildiğini duyurdu. Açıklamanın devamında 5 odalı girişi ve çıkışı ayrı olan bir mağara bulunduğu, mağaranın içerisinde ise Milan tanksavar füzesi, 20 adet AK-47 mühimmatı, 7 adet 81 mm’lik havan mühimmatı, 1 adet drone, 2 kutu hazır basmalı, uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı, 23 adet gaz maskesi, fitil ateşleyici ve çok sayıda örgütsel döküman ile birlikte bir kamyonetin ele geçirildiği belirtildi. Terör örgütü tarafından aktif olarak kullanıldığı belirlenen 12 ayrı sığınakta ise, 20 kilogram amonyum nitrat, 2 el telsizi, 8 Kullanıma hazır EYP, piyade tüfeği ve makineli tüfek mühimmatları, bir el bombası, 4 el dürbünü, 2 lazerli mesafe ölçüm cihazı, 50 fıçı mazot ve 70 fıçı benzin bulunduğu belirtildi. Güvenlik güçlerinin ele geçirdiği silah ve mühimmatlar bulunduğu yerde İmha edildi.

Operasyon kararlılıkla sürüyor

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Irak kuzeyinde Pençe Harekatı koordinesinde başlatılan Pençe -2 Harekatı’nın kararlılıkla devam ettiği belirtildi. Güvenlik güçleri operasyon kapsamında bölgeyi dedik dedik arayarak teröristlerin saklandıkları mağara ve sığınakları tek tek imha ediyor.

İşte operasyonda ele geçirilenler:

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim