Pegasus Yıl Sonu İtibariyle 150 Pilot Adayına 2 Yıllık Eğitim Vermeye Başlayacak

Pegasus pilot alımı ilanı yılbaşında açılmıştı. Pilot istihdamı konusunda açıklama yapan Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Nane, yılsonu itibariyle başvurular arasından 150 kişiyi seçecekleri ve pilot adaylarına 2 yıllık eğitim vermeye başlayacaklarını duyurdu.

25.06.2019 - 15:47
25.06.2019 - 15:47
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane, 2019 yılının başında başlatılan Pegasus pilot yetiştirme programı kapsamında yılsonu itibariyle seçtikleri 157 pilot adayına 2 yıllık eğitim vermeye başlayacaklarını duyurdu. Bu konuda seçilen ilk grubun eğitimlerine başladığını söyleyen Nane, yapılan bu süreçlerin ardından başarı gösteren adayların 2020 yılından itibaren “İkinci Pilot” olarak Pegasus filosunda sağ koltukta oturmaya başlayacaklarını söyledi.

Türk Havacılık Sektörünün Parlayan Yıldızı

İstanbul’un yeni havalimanı hakkında da açıklamalar yapan Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü nane, Çok kısa bir süre içerisinde bu hava limanının 90 milyon yolcu kapasitesine ulaşması ve İstanbul’un yakın zamanda dev bir havayolu taşımacılığı şehrine dönüşmesini beklediklerini ifade etti. Bu gelişmeler ışığında Pegasus Havayolları olarak Türk havacılık sektörünün dünyada parlayan bir yıldız haline gelmesi için çalışmalarını sürdüreceklerini söyleyen Nane, Bu açıklamayla yeni personel istihdamının da adeta sinyallerini verdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim