Sağlık

Peeling Nedir? Çeşitleri ve Faydaları Nelerdir? Nasıl Uygulanır?

Son senelerde adı cilt bakımı ile ilgili konularda daha da sık geçmeye başlayan peeling ciltteki ölü katmanların ve hücrelerin ciltten uzaklaştırılması için yapılan basit bir uygulama yöntemidir. Güzellik salonlarında profesyonellerce uygulanabildiği gibi ev ortamında da oldukça kolay şekilde uygulanabilir. Tertemiz ve bebeksi bir cilde sahip olmak için yalnızca haftada bir kere uygulamanın dahi etkili olacağı peeling hakkında detayları aşağıdaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Cildin dolaşımının artması ile mini kızarıklıklar oluşması normaldir, ancak kızarıklıkların geçmemesi halinde cilt için kullanılan ürün anında bırakılmalıdır. Ayrıca kızarma ve tahrişi önlemek için epilasyon sonrası peeling uygulamasından kaçınmak gereklidir.

Göz çevresi gibi hassas bölgelerde kimyasal ürünlere karşı dayanıklılık yetersiz olduğundan bu bölgelerde peeling kullanımı konusunda dikkatli olmak ya da kaçınmak gerekir. Vücudun diğer bölgelerinde de peeling uygulamasından faydalanılarak daha pürüzsüz bir cilt sağlanabilir, bunun için duşta lif yardımıyla el ve ayak öncelikli olmak üzere her bölgeye peeling ürünler uygulanabilmektedir.

Peeling yapmak için kimyasal ürünler kullanılmak istenmiyorsa evde bulunan doğal ürünlerle de peeling yapılabileceği unutulmamalıdır. Kahve bu konuda en yaygın tercih olurken, kuru kahve ile peeling yapmanın özellikle selülit için doğal çözümler arasında yer aldığı bilinmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu