Patlayan bilgisayardan çıkan yangında 20 kişi yaralandı

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
18 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Balıkesir’in Edremit ilçesindeki Hamidiye Mahallesi’nde bulunan Es-Ko Sitesi’nde 20 daireli bir apartmanın 2. katında bilgisayarın patlaması sonucu çıktığı iddia edilen yangında apartmanda oturanlar ile birlikte yangına müdahale eden itfaiye ve polis personeli olmak üzere 20 kişinin dumandan etkilendiği ve durumu ağır olan 8 kişinin hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, gece yarısı saat 01.45 sıralarında apartmanda bir patlama sesi duyuldu. İddialara göre, apartmanın 2. katındaki dairede bilgisayarın patladığı ve bu nedenle yangın çıktığı belirtildi. İtfaiye ve polise haber verilmesi üzerine olay yerine gelen ekipler 3 kişinin bulunduğu dairenin kapısını kırarak içeride bulunanları tahliye etti. Kısa sürede yayılan alevler nedeniyle yoğun dumanlar apartmanın tamamını kapladı. Bunun üzerine apartman sakinleri balkonlara ve pencerelere çıkarak çevredekilerden yardım istedi.

Durumu Ağır Olan 8 Kişi Hastaneye Kaldırıldı

İtfaiye ekiplerinin yaklaşık yarım saatlik çalışması sonucu yangın kontrol altına alındı. Dumandan 5’i itfaiye ve polis olmak üzere toplam 20 kişi etkilenirken, olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri tarafından ilk müdahaleleri yapılan ve durumları ağır olan 8 kişi hastaneye kaldırıldı. Yangının meydana geldiği apartman dairesi kullanılamaz duruma gelirken, yangınla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com