Parlak Bir Cilde Sahip Olmak için Doğal Maske Tarifleri

Cildin parlak ve pürüzsüz bir görünüme sahip olması için doğru ürünlerle ve doğru aralıklarla beslenmesi gerekmektedir. Kendiliğinden ışıldayan bir cilde sahip olmaksa doğal malzemelerle kolay olabilir. Cildi parlak gösteren maske tarifleri konusu yazımızın devamında..
Yorum Yap
2 dk okuma süresi
15 Ekim 2018

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Aynaya baktığımız anda kendimizi daha ışıl ışıl ve pürüzsüz bir cilde sahip halde görmek isteriz. Yaş, zararlı alışkanlıklar ya da genetik gibi pek çok faktörün rol oynadığı cilt güzelliği, kendine özel bir bakım gerektirmekte veparlak cilt için maskeyapmak bu konuda yardımcı olmaktadır. Siz de pürüzsüz görünen ve parıldayan bir cilde sahip olmanın doğal yollarını öğrenmek için yazımızı okumaya başlayabilirsiniz.

parlak cilt için maske

Parlak Bir Cilt için Papatya Maskesi

Cildi toksik etkili maddelerden ve ölü hücre katmanlarından arındırmaya yardımcı olan papatya bitkisi, gücünü nemlendirici özelliğiyle ön plana çıkan papaya ile birleştirdiği takdirde cildin pürüzsüz ve parlak olması için masketarifi arayanların gözdesi halini alıyor.

Bu maskeyi hazırlamak için çeyrek su bardağı su ile bir avuç papatyayı tıpkı çay gibi demlemeniz ve bir dilim papaya meyvesi ile birlikte blenderdan geçirmeniz yeterli. Macun kıvamına gelen karışımı yüzünüze uyguladıktan sonra nemli bir havluyla örtün ve 10 dakika boyunca bekledikten sonra durulayarak farkı hissedin.

Parlak Bir Cilt için Muz Maskesi

parlak cilt için maske

En başarılı nemlendiricilerden biri olan muz, anında gösterdiği parlaklık veren etkisiylecildi porselen gibi yapanmasketariflerinde sıklıkla yer verildiğini gördüğümüz bitkilerdendir.

2 yemek kaşığı yoğurt, 1 adet kabuğu soyulmuş olgunlaşmış muz, 1 yemek kaşığı balı blendırda hamur kıvamı elde edene kadar karıştırarak cildinize uygulayın ve yalnızca 5 dakika sonra soğuk suyla iyice durulayın.

Parlak Bir Cilt için Yulaf Maskesi

Faydalarının yanı sıra pratik kullanımı nedeniyle de hem beslenme hem de bakım için sıklıkla tercih ettiğimiz bir malzeme olan yulaf,solgun cilt için maskearayışında olanların imdadına yetişiyor. Yulaf ölü hücrelerden arınma sağlarken, maskede bulunan diğer malzemeler olan bal ve buz, parlaklık ve kırışıklık germede kullanılıyor.

Kırışıklarla savaşınızda kullanabileceğiniz diğer doğal tarifleri Kırışıklıklar için Doğal Yüz Maskeleri yazımızda bulabilirsiniz.

parlak cilt için maske

3 yemek kaşığı yulaf ezmesi, yarım su bardağı ılık su ve bir çay kaşığı balı blendır içerisinde karıştırdıktan sonra yüze homojen şekilde uygulayın ve 10 dakika bekleyin. Bekleme ve durulamanın ardından cilt üzerinde eriyene kadar buzla masaj yaparak maskenin etkilerini artırabilirsiniz.

Parlak Bir Cilt için Domates Maskesi

parlak cilt için maske

Bakterileri uzaklaştırma ve toksik madde yok etmede en etkili doğal malzemelerden olan domates, bu yönleriyle cilt bakımı için de idealdir.

Bir adet domatesi kabuklarını soyduktan sonra ezip yüzünüze uygulayın ve 5 dakika boyunca bekletin. Soğuk suyla duruladığınız cildinizde tazelik ve esneklik hissedecek, maskeyi düzenli uygulayarak lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.

Tıpkı domates gibi cildi gençleştiren diğer ürünlerle tanışmak içinCildi Gençleştiren Doğal Botoks Etkili Maske Uygulaması yazımıza göz atmayı unutmayın.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com