Park halindeki araçlara ilan ya da afiş bırakanlara 10 bin TL’ye kadar para cezası verilecek

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, park halindeki araçların camlarına herhangi bir el ilanı, afişi ya da kartviziti bırakan kişi ve işletmelere belediye tarafından Kabahatler Kanunu kapsamında 320 TL'den başlayan idari para cezası uygulanacak. Ceza, sebebinin ne olduğu farketmeksizin suçun tekrarlanması halinde üst sınır olan 9 bin 898 TL'ye kadar çıkacak.

31.07.2019 - 14:36
31.07.2019 - 14:37
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Bu konuda oldukça titiz çalışmalar yürüteceğini bildiren Karşıyaka Belediyesi, park halindeki araçların camlarına el ilanı, kartviziti ya da afişi bırakan kişi ve kurumlara geri dönüşü olmayan para cezası keseceğini sert bir dille duyurdu.

Ayrıca ceza alan işletmelerde detaylı denetim de yapılacak

Kabahatler Kanunu kapsamında 320 TL’den başlayacak olan para cezası zabıta aracılığıyla yapılacak olan ruhsat kontrolü ve kuruluşun gerekli alandaki denetimi sonucunda üst sınır olan 9 bin 898 TL’ye kadar çıkabilecek. Özellikle masaj salonlarını sıkı takibe alacaklarını belirten Karşıyaka Belediyesi, gerekli durumlarda İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne de ihbarda bulunacaklarını bildirdi.

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, “Bu tür tanıtım faaliyetleri zaten yasak olsa da ne yazık ki giderek, yaygınlaşıyor. Bu yolla izinsiz şekilde reklam yapılırken, denetim dışı faaliyetler kolaylaştırılıyor ve vatandaşlarımız açısından da güvenlik tehdidi oluşuyor. Diğer yandan, broşür ve kartvizitlerin yerlere atılması ciddi bir çevre kirliliği yaratıyor. Biz bu sorunla etkin şekilde mücadele edebilmek için özel ekip kurduk. Cezaların fazla caydırıcı olmamasına rağmen, bu reklam yolunu tercih edenleri vazgeçirene kadar peşlerinde olacağız. Aynı şekilde sokaklarda ilan ve broşür dağıtılmasına karşı mücadelemiz de yoğun şekilde devam edecek” dedi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim