Genel

Özgür Özel Bu Defa Telefonla Aradı: Yarkadaş’tan Yeni ‘İstifa’ Açıklaması

Geçtiğimiz günlerde ‘Özgür Özel Kurultay’da seçimi kazanırsa mesleği bırakırım’ ifadesi ardından mesleği bırakan gazeteci Barış Yarkadaş, yaptığı paylaşımla CHP Lideri Özgür Özel’le telefon görüşmesi yaptığını duyurdu. 

Özel’in kararını doğru bulmadığını bir kez daha aktardığını söyleyen Yarkadaş, ‘Biraz dinlenip yeni bir değerlendirme yapacağım’ dedi. 

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen CHP’nin Olağan Kurultayı’nda genel başkanlık için yarışan Özgür Özel’in seçimi kazanamayacağını, kazanması durumunda mesleği bırakacağını söyleyen gazeteci Barış Yarkadaş istifa ettiğini duyurmuştu.

Özgür Özel, ‘Barış Yarkadaş’ın kararını yeniden değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum, bu konuda yarın kendisini arayacağım.’ ifadelerini sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Özel’in kendisini aradığını söyleyen Barış Yarkadaş, kararla ilgili biraz dinlendikten sonra değerlendirme yapacağını söyledi.

Yarkadaş’ın paylaşımında görüşmeye ilişkin şu ayrıntılar yer aldı: 

‘Az önce CHP Genel Başlanı Sn.

@eczozgurozel aradı ve dün gece attığı twiite istinaden ayrıntılı bir şekilde konuştuk.

@tv100 ‘de yayınlanan Kübra Par’ın programında “Özgür Özel kazanırsa mesleği bırakırım” söylemim üzerine dün gece aldığım kararı doğru bulmadığını bir kez daha belirten Özel, “Biz kardeşiz… Mesleğini böyle bir söylem sonrası bırakman hepimizi üzer” dedi. Dün gece twitte ifade ettiği düşüncelerini dile getirdi.

Özel, kurultay sürecinde yaşananların kurultay salonunda ve geride kaldığını da belirtti.

Bunun üzerine Özel’e “Dün gece

@tv100 ‘deki yayında da ifade ettiğim üzere tavrınız beni onore etti. Biraz dinlenip yeni bir değerlendirme yapacağımı” belirttim.

Özel’e “Dün gece de söyledim. Siz artık bizim genel başkanımızsınız. Öncelikle sizi tebrik ediyorum. CHP’nin başarılı olması için üzerime düşen ne varsa yapmaya hazır olduğumu” ifade ettim.

Özel’le önümüzdeki günlerde Ankara’da buluşmak üzere de sözleştik.

Bu vesileyle CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i ve yeni seçilen PM – YDK üyelerini kutluyor, başarılar diliyorum.

Bu arada dün geceki yayın sonrası arayan soran mesaj yazan ve “Mesleği sakın bırakma” diyen yüzlerce dostumuza da duydukları güven için teşekkür ediyor, kendilerinden kısa bir süre rica ediyorum.’

Kaynak: https://onedio.com/haber/ozgur-ozel-bu-defa-telefonla-aradi-yarkadas-tan-yeni-istifa-aciklamasi-1184044

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu