Oylarının Fotoğraflarını Sosyal Medyada Paylaşan 111 Kişi Hakkında İşlem Yapıldı

YSK tarafından iptal edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin tekrarı için bugün milyonlarca İstanbullu sandık başına gitti. Sandık başında oy kullanımı sırasında Seçim Kanunu’na muhalefet eden 111 kişi hakkında idari ve adli işlem başlatıldığı öğrenildi. Yenilenen İstanbul seçimleri sırasında oy pusulasını sosyal medya hesabından teşhir eden kişiler hakkında idari ve adli işlem yapıldı. Fotoğrafları Sosyal […]

23.06.2019 - 17:49
23.06.2019 - 17:49
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

YSK tarafından iptal edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin tekrarı için bugün milyonlarca İstanbullu sandık başına gitti. Sandık başında oy kullanımı sırasında Seçim Kanunu’na muhalefet eden 111 kişi hakkında idari ve adli işlem başlatıldığı öğrenildi.

Yenilenen İstanbul seçimleri sırasında oy pusulasını sosyal medya hesabından teşhir eden kişiler hakkında idari ve adli işlem yapıldı.

Fotoğrafları Sosyal Medyada Paylaştılar

İstanbul’da bugün milyonlarca kişi sandık başına giderek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nı seçmek için oy kullandı. Yenilenen istanbul seçimleri sırasında oy pusulasının fotoğrafını çeken 43 kişi, münakaşa ve tartışma çıkaran 22 kişi, beraber oy kullanan 9 kişi, başkasının yerine oy kullanmaya çalışan 3 kişi, silah kanuna muhalefet eden 4 kişi, telefonla kabine giren 14 kişi, tehdit ve hakaretten 4 kişi, oy teşhiri yapmaktan 5 kişi, alkol kullanmak, siyasi içerikli kıyafetler giymek, sandık başında slogan atmak gibi genel kurallara aykırı davranan 7 kişi olmak üzere toplam 111 kişi hakkında adli ve idari işlem yapıldı.

Haklarında idari işlem yapılan şüphelilerin ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldıkları öğrenilirken adli işlem yapılan şüphelilerin ise gözaltında tutulduğu belirtildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim