Otonom Araç Sektörüne Apple’da Giriş Yaptı

Apple şirketi otonom araç sektöründe faaliyet gösteren Drive.ai şirketini satın aldığını duyurmuştu. Apple yönetimi hızlıca hareket ederek 90 adet yeni mühendisin alınacağını ve otonom araç teknolojisi alanında çalışmalar yürütüleceğini açıkladı.

26.06.2019 - 13:35
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Otonom araçlar, çok az insan girdisiyle ve büyük çoğunlukla yapay zekanın kullanıldığı araçlar ve bu yeni nesil araçlara olan ilgi giderek artıyor. Bu alanda birçok otomotiv devi çeşitli çalışmalar yaparken, Google ve Apple gibi teknoloji şirketleri de bu teknoloji alanında faaliyet gösteriyorlar. Apple ise kısa zaman önce otonom araçlar alanında faaliyet gösteren Drive.ai şirketini satın aldığını duyurmuştu.

YENİ MÜHENDİS ALIMI YAPILIYOR

Apple ile Drive.ai bünyesinde çalışan mühendisler bir araya gelerek otonom araçları geliştirmeye çalışacaklar. Drive.ai şirketi startup aşamasındaydı ve çalışmaları birçok şirket tarafından beğenilmişti. Apple ise erken davranarak şirketi satın aldığını duyurdu. Otonom araç geliştirmek için Drive.ai 90 adet mühendis alımı başlattı ve araçların ABD’nin Texas eyaletinde denenmesi bekleniyor.

Her ne kadar Apple bu şirketi alarak otonom teknolojisinde bende varım mesajı verse de, bu alanda çok geç kaldığını söyleyebiliriz. Google bu alandaki faaliyetlerine çok önce başlamış ve araçları ABD’nin bazı eyaletlerinde sürekli olarak hareket halinde. Drive.ai şirketinin mevcut piyasa değerinin 200 milyon dolar olduğunu düşünürsek, Apple otonom sektöründe çokta iddialı olmayabilir.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim