Otomobil Devi Ford 2020 Yılı Sonuna Kadar 12 Bin Kişiyi İşten Çıkaracak

Otomobil devi Ford tarafından yapılan açıklamada, Avrupa genelinde 2020 yılının sonuna kadar 12 bin kişinin işten çıkarılmasının planlandığı duyuruldu.

27.06.2019 - 17:31
27.06.2019 - 17:31
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Dünyanın en büyük otomobil şirketlerinden olan Ford, yaptığı resmi açıklamada operasyonların yeniden yapılanması planı doğrultusunda 2020 yılının sonuna kadar Avrupa genelinde toplam 12 bin kişiyi işten çıkarmayı planladığını duyurdu. Ayrıca şirketin açıklamasında gelecek yılın sonuna kadar Avrupa genelinde bulunan toplam 6 üretim tesisinin satılmasının ya da kapatılmasının planlandığı da yer aldı. Satılması ya da kapatılması planlanan tesisler hakkında da bilgi veren şirket, Fransa’da bulunan şanzıman tesisi, İngiltere’nin Güney Galler bölgesinde bulunan motor fabrikası, St Petersburg birleştirme, Rusya’daki Naberezhnye Chelny birleştirme, Slovakya’daki Kechnec şanzıman tesisi ve Elabuga motor fabrikalarının bu liste içerisinde olduğunu duyurdu.

Zor Bir Karar Oldu

Ford Avrupa’nın Başkanı Stuart Rowley, konu hakkında yaptığı değerlendirmesinde fabrikaları kapatmanın ve çalışanları işten çıkarmanın zor bir karar olduğunu belirterek, bunun toplumu ve aileleri etkileyeceğini bildiklerini ve bu etkilerin azalması için onlara destek vermeye devam ettiklerini söyledi. Avrupa genelinde Ford Otomotiv şirketinin doğrudan veya iştirakleri yoluyla şu anda 51 bin kişiyi istihdam ettiği biliniyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim