ÖSYM’den Açık Uçlu Soru Açıklaması

ÖSYM Başkanı tarafından yeni sınav sistemi hakkında açıklamalar yapıldı.

04.12.2017 - 9:55
04.12.2017 - 9:55
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

ÖSYM tarafından yapılan açıklamalar sonrasında bilindiği üzere YGS ve LYS sınavlarının kalktığı yerine 23 Haziran tarihinde YKS sınavı yapılacağı duyurulmuştu. Her sene sistemin değişmesi üzerine öğrenciler ve velileri tarafından sürekli olarak tepki gelse de ÖSYM tarafından peş peşe açıklamalar yapılmaya devam ediliyor. Buna göre ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan sınavın içeriğinde de bazı değişiklikler olacak. Bilindiği üzere önceki sınavlarda açık uçlu ve kısa cevaplı soruların sorulacağı belirtilmiş, yoğun bir tepki almıştı. ÖSYM tarafından ise yeni dönem ile ilgili yeni bir açıklama daha yapıldı. Bu durum ise özellikle öğrencilerin fazlasıyla hoşuna gidecek.

Açık Uçlu Soru Olmayacak

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Kurumu Başkanı Profesör Doktor Mahmut Özer tarafından yapılan açıklamalara göre açık uçlu ve kısa cevaplı sorular özellikle ayrımcılık olmaması açısından bulunmayacak. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Mahmut, ‘Değişen sistemler ve soru yapıları haliyle öğrencileri tedirgin ediyordu. Ancak bizler bu duruma müdahale ederek ortadan kaldırılmasını sağlayacağız. Artık yeni dönemdeki sınavda açık uçlu sorular olmayacak ve herkes eşit bir şekilde yarışacak. Bu durumun özellikle sınav sonuçları açısından daha faydalı olacağını düşünüyoruz’ dedi.

Veli üzerindeki baskıların da arttığını belirten Özer, ‘Hem öğrencilerin hem de velilerin üzerinde yer alan baskılar artıyor. Ancak endişe etmesinler yeni sistem ile birlikte çok daha düzenli bir sınav sistemine sahip olacağız’ dedi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim