ÖSYM’den Açık Uçlu Soru Açıklaması

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
4 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

ÖSYM tarafından yapılan açıklamalar sonrasında bilindiği üzere YGS ve LYS sınavlarının kalktığı yerine 23 Haziran tarihinde YKS sınavı yapılacağı duyurulmuştu. Her sene sistemin değişmesi üzerine öğrenciler ve velileri tarafından sürekli olarak tepki gelse de ÖSYM tarafından peş peşe açıklamalar yapılmaya devam ediliyor. Buna göre ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan sınavın içeriğinde de bazı değişiklikler olacak. Bilindiği üzere önceki sınavlarda açık uçlu ve kısa cevaplı soruların sorulacağı belirtilmiş, yoğun bir tepki almıştı. ÖSYM tarafından ise yeni dönem ile ilgili yeni bir açıklama daha yapıldı. Bu durum ise özellikle öğrencilerin fazlasıyla hoşuna gidecek.

Açık Uçlu Soru Olmayacak

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Kurumu Başkanı Profesör Doktor Mahmut Özer tarafından yapılan açıklamalara göre açık uçlu ve kısa cevaplı sorular özellikle ayrımcılık olmaması açısından bulunmayacak. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Mahmut, ‘Değişen sistemler ve soru yapıları haliyle öğrencileri tedirgin ediyordu. Ancak bizler bu duruma müdahale ederek ortadan kaldırılmasını sağlayacağız. Artık yeni dönemdeki sınavda açık uçlu sorular olmayacak ve herkes eşit bir şekilde yarışacak. Bu durumun özellikle sınav sonuçları açısından daha faydalı olacağını düşünüyoruz’ dedi.

Veli üzerindeki baskıların da arttığını belirten Özer, ‘Hem öğrencilerin hem de velilerin üzerinde yer alan baskılar artıyor. Ancak endişe etmesinler yeni sistem ile birlikte çok daha düzenli bir sınav sistemine sahip olacağız’ dedi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com