ÖSYM gece saatlerinde YKS sonuçlarını açıkladı bir soru iptal edildi

ÖSYM, 17 Temmuz Çarşamba gününün ilk saatlerinde YKS sonuçlarını açıkladı. Merakla beklenen sonuçların ardından açıklama yapan ÖSYM, sınavda sorulan bir sorunun iptal edildiğini duyurdu.

17.07.2019 - 9:32
17.07.2019 - 9:33
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, yine saatlerinde yaptığı açıklamada Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Aygün yaptığı açıklamanın devamında aynı zamanda Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın alan yeterlilik testi temel soru kitapçığında bulunan Türk Dili ve Edebiyatı sosyal bilimler 1 testinin 33. sorusunun iptal edildiğini ve değerlendirme dışı bırakılmasına karar verildiğini duyurdu.

Günün ilk saatlerinde açıklandı

Twitter hesabından açıklama yapan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 15-16 Haziran tarihlerinde 2019-YKS’ye yönelik paylaşımlar yaptı. YKS 2019 sürecinin 12 Şubat günü başvuruların alınması ile başladığını belirten Aygün, 15-16 Haziran tarihinde sınavların uygulanmasının ardından şu an itibariyle sonuç açıklaması ile devam ettiğini dile getirdi. Sonuçların açıklandığını belirten Aygün, adayların ‘https://sonuc.osym.gov.tr’  sayfasından sonuçları öğrenebileceğini belirterek bütün adaylar için sonuçların hayırlı olmasını diledi.

Sonuç sayfası erişime açık

Öğrenci seçme ve yerleştirme merkezi tarafından 2019 YKS’ye yönelik değerlendirme işlemlerinin tamamlanması ile birlikte sınava giren adaylar sonuçları yukarıda bulunan adresten T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile ulaşabilecek. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada aynı zamanda Yükseköğretim kurumları sınavından alan yeterlilik testi temel soru kitapçığında Türk Dili ve Edebiyatı sosyal bilimler 1 testinin 33. sorusunun iptal edildiği, sonuçları sırasında değerlendirme dışı bırakıldığı belirtildi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim