ÖSYM Başkanından YKS Açıklaması: Sorunsuz Şekilde Tamamlandı

Binlerce öğrenci bugün Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) birinci oturumu Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) girdi. Sınavın tamamlanmasının ardından ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün bir açıklama yaparak, sınavın sorunsuz şekilde tamamlandığını duyurdu. Aygün açıklamasında, Bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lefkoşa dahil olmak üzere 188 sınav merkezinde TYT’nin uygulandığını ve 2 milyon 515 bin 91 adayın sınava […]

15.06.2019 - 14:51
15.06.2019 - 14:51
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Binlerce öğrenci bugün Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) birinci oturumu Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) girdi. Sınavın tamamlanmasının ardından ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün bir açıklama yaparak, sınavın sorunsuz şekilde tamamlandığını duyurdu. Aygün açıklamasında, Bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lefkoşa dahil olmak üzere 188 sınav merkezinde TYT’nin uygulandığını ve 2 milyon 515 bin 91 adayın sınava başvurduğunu söyledi.

İlk Aşama Başarılı Bir Şekilde Tamamlandı

Türkiye genelinde sınavın 135 dakika sürdüğünü belirten Aygün, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nın ilk oturumunda 371 bin 522 kişinin görev aldığını dile getirdi. Bütün sınav merkezlerinde sınavın sorunsuz bir şekilde tamamlandığını dile getiren Aygün, emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Öğrencilere sınav sonuçlarının şimdiden hayırlı olmasını dileyen Aygün, ilk oturumu sorunsuz şekilde atlatmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

İkinci Oturum Yarın Yapılacak

Yükseköğretim kurumları sınavından ikinci oturumu yarın yapılacak. Pazar günü saat 10.15 de öğrenciler Alan Yeterlilik Testi‘ne girecek. 15.45’te ise Yabancı Dil Testi’nin (YDT) gerçekleştirilecek. Sınav saatinden en az bir saat önce adayların sınav merkezinde hazır olmaları gerekiyor.

 

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim