Osmaniye’de 5 Ay Önce Öldürülen Yaşlı Çiftin Katilleri Hala Bulunamadı

Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde yaşayan Mualla ve Hüsnü Ala Çiftçi yaklaşık 5 ay önce yatak odasında bıçaklanarak öldürüldü. Aradan geçen zamanda yapılan bütün çalışmalara rağmen çiftin katil ya da katilleri bulunamadı. Çiftin çocukları katillerin bir an önce bulunmasını istiyor.

02.07.2019 - 11:06
02.07.2019 - 11:17
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Osmaniye’nin Düziçi ilçesi Gedikli köyünde 12 Şubat gecesi meydana gelen olayda Mualla ve Hüsnü Ala Çiftçi evlerinin yatak odasında 19 defa bıçaklanarak öldürüldü. Jandarma ekipleri 5 ay boyunca olayla ilgili soruşturma yürüttü ancak herhangi bir sonuca ulaşılamadı. Çiftin çocukları sır dolu cinayetin bir türlü çözülememesi üzerine isyan etti.

İkisi de Yatak Odasında Bulundu

Mualla ve Hüsnü Ala çiftinin oğlu Halil Ala, anne ve babasının 12 Şubat gecesi öldürüldüğünü kendilerinin 13 Şubat günü sabahı haberlerinin olduğunu belirtti. Olayı sabahında anne ve babalarını aradıklarını ancak ulaşamadıklarını belirten Ala, köydeki ablasının da telefonla aradığını ve ulaşamayınca evlerine gittiğini söyledi. Kapının kilitli olmasından ve arabanın evin önünde olmasından şüphelenerek eniştesini çağırdığını belirten Halil Ala, eniştesinin balkondan tırmanarak eve girdiğini ve evin kapısını açtığını ifade etti. Annesini yatağın üzerinde babasını ise yatağın kenarında ölü olarak bulduklarını belirten Ala, defalarca bıçaklandıklarını dile getirdi.

Katiller Aramızda Geziyor

Halil Ala, anne ve babasının öldürülmesinin üzerinden 5 ay geçmesine rağmen hala katil ya da katillerin bulunamamasından dolayı aile olarak tedirgin olduklarını belirterek, bu konuda güvenlik güçlerinin inceleme yaptıklarını söylediğini, fakat şu ana kadar kesin bir sonuç ya da görgü tanığı çıkmadığını dile getirdi. Olayla ilgili köyden ya da başka bir yerden duyan yada bilen birisi varsa susmamasını isteyen Ala, olayla ilgili herhangi bir ilerleme olmadığı için sürekli Jandarma’ya ve savcılığa gittiklerini artık aile olarak normal bir hayat yaşayamadıklarını ifade etti. Kendilerinin en çok üzüldükleri şeyin anne ve babalarını vahşice katleden bu canilerin ellerini kollarını sallayarak sokakta gezmeleri olduğunu belirten Ala, kendi canlarının yandığını başkalarının canlarının yanmasını istemediklerini dile getirdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim