Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Ortaokullar ne zaman açılacak? Okullarda yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

Türkiye'de pandemi nedeniyle eğitim öğretime ara verilmesinin ardından 1. sınıf öğrencileri kademeli olarak yüz yüze eğitime başladı. Şimdi de ortaokul öğrencileri ortaokullar ne zaman açılır sorusunun yanıtını araştırıyor. Aslında bütün öğrenci ve veliler tarafından yüz yüze eğitim tarihi merakla bekleniyor. Peki okullarda yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Okulların açılış tarihine ilişkin detaylar haberimizin devamında…
Eklenme:
 Ortaokullar ne zaman açılacak? Okullarda yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

Koronavirüs salgını tüm dünya gibi Türkiye’de de eğitime ara verilmesini gerektirdi. Geçtiğimiz eğitim-öğretim döneminde öğrenciler Mart ayından beri salgın nedeniyle okullarına gidemedi ve yeni dönemde hala başlamadı. 21 Eylül tarihinde 1. sınıf öğrencileri kademeli olarak okullarda yüz yüze eğitime başlarken ortaokul öğrencileri de okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtını araştırıyor. Milyonlarca öğrenci ve veli ortaokullar ne zaman açılır, yüz yüze eğitim ne zaman başlar gibi sorulara yanıt arıyor. 2020-2021 eğitim öğretim döneminde uzaktan eğitim devam etse de öğrenciler artık okullarına kavuşmak ve yeniden sıralarına oturmak istiyor. Peki yüz yüze eğitim tarihi ne zaman? Okulların açılmasına dair son gelişmeler haberimizin devamında…

Okullarda yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

21 Eylül’de anasınıfı ve 1. sınıf öğrencileri uyum Haftasına başlamış ve bu hafta başarı ile tamamlanmıştı. İkinci haftada ise dersler haftada 2 gün ve 30 dakikadan 5 ders olarak yapılmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada salgının seyrine göre başka hangi kademelerde yüz yüze eğitimin olacağına karar verileceğini söylemişti. Ülkemizde koronavirüs salgını nedeniyle 31 Ağustos tarihinden beri uzaktan eğitim EBA TV üzerinden devam ediyor. Öğrenciler öğretmenleri ile canlı derslere katılarak okullarından geri kalmıyor.

Bazı dersler EBA TV üzerinden devam edecek

Okullarda yüz yüze eğitim gelecek günlerde başlasa bile herhangi bir zorunluluk bulunmayacak. Veliler yazılı başvuru yapmalarına gerek kalmadan çocuklarını okula göndermeme hakkına sahip olacak. Derslerin yüzde yetmişi okulda yapılırken EBA TV üzerinden de ders verilmeye devam edilecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Okullarımızı açtık ve yüzde 70.2’si çocuklarımızı okula gönderdi” demişti.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
MEB ücretsiz laptop ve tablet dağıtımı yapacak! MEB bedava tablet başvurusu nasıl yapılır?
24 09 2020 - 10:19
2020 KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? KYK burs ücretleri 2020
12 09 2020 - 17:18
1. sınıflar ne zaman okula başlayacak? MEB 2020-2021 eğitim yılı takvimi
8 09 2020 - 20:04
YÖK üniversitelerin açılış tarihini erteledi! Üniversiteler ne zaman açılacak?
13 08 2020 - 18:19
KPSS puan hesaplama nasıl yapılır? 2020 KPSS puan hesaplama
13 08 2020 - 15:36
Ankara ve İstanbul’da 31 Ağustos’ta okullar açılacak mı? Okulların açılacağı iller
11 08 2020 - 11:38
Yorum Yap