1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Organik Gıdaları Hayatınıza Olabildiğince Hızlı Dahil Etmek İçin 7 Neden
Organik Gıdaları Hayatınıza Olabildiğince Hızlı Dahil Etmek İçin 7 Neden

Organik Gıdaları Hayatınıza Olabildiğince Hızlı Dahil Etmek İçin 7 Neden

A+A-

Dünyanın her yerinde sağlıklı ve organik beslenme hızla artıyor. Bu durumda da organik gıdaların önemi artıyor. Ama organik olmak ne anlama geliyor? Organik gıdalar, genetik değiştiriciler, sentetik pestisitler ve sentetik gübreler kullanılmadan doğal olarak yetiştirilen yiyeceklerdir.

Organik gıdalar için kullanılan her şey doğaldır. Eğer henüz bir organik yiyecek diyetine geçmediyseniz, en kısa zamanda başlamanızı öneririz. İşte organik gıdaları hayatınıza olabildiğince hızlı dahil etmek için 7 neden

Organik Gıdaları Hayatınıza Olabildiğince Hızlı Dahil Etmek İçin 7 Neden

Çevre Dostu

Organik gıdalar sentetik gübreler veya böcek ilacı kullanmadıkları için çevre için daha iyidirler. Organik tarım için kullanılan toprak, üzerinde zararlı bir etkiye sahip olmadan daha uzun süre kullanılabilir. Ayrıca, organik tarım yöntemleri toprak erozyonunu önler ve çevre kirliliğini en aza indirir.

Sağlıklı Besinler

Organik olarak yetiştirilen ürünlerin, vücudu besleyen daha fazla besini vardır. Büyüme yöntemleri nedeniyle organik yöntemlerle yetiştirilen meyveler, sebzeler ve diğer ürünler, ticari olarak yetiştirilen yiyeceklerden vücut için daha sağlıklıdır.

Organik Gıdaları Hayatınıza Olabildiğince Hızlı Dahil Etmek İçin 7 Neden

Lezzet

Organik ve organik olmayan yiyecekler arasındaki fark, tat alma şekillerinden kolaylıkla ayırt edilebilir. Açıkçası, organik gıdalar ticari olarak yetiştirilen emsallerinden daha lezzetli olacaktır. Eğer bize inanmıyorsanız, bir deneyin.

Bebeklerde Problemleri Önlemek

Küçük çocuklar, toplu olarak üretilen yiyeceklerden kaçınmalıdır. Aslında, mümkünse, hamile kadınlar sadece organik olarak üretilen gıdalar içeren bir diyet yapmalıdırlar. Yiyecekleri yıkadıktan sonra bile kalan pestisitler öğrenme güçlüğüne, düşük IQ'lara, fetüslerde büyüme sorunlarına neden olabilir.

Organik Gıdaları Hayatınıza Olabildiğince Hızlı Dahil Etmek İçin 7 Neden

Yerel Yaban Hayatı ve Hayvanlar İçin Daha İyi

Organik olarak yetiştirilen canlı hayvanların bile ticari çeşitlerine göre daha iyi yaşamları vardır. Doğal çim yemleri, daha fazla yaşam alanı ve daha iyi şartlarda bakılmaları gerekiyor. Organik tarım yöntemleri sayesinde yaban hayatı bile kazanmaktadır.

Yerel Ekonomiye Yardım Etmek

Organik gıda satın almak, büyük oyunculardan ziyade küçük çiftçilere yardım etmek demektir. Organik çiftlikler normalde küçüktür ve tüm ürünlerine bakan tek bir çiftçi tarafından yönetilir. Kesinlikle toplumun yerel üyeleri olarak, organik ürün satın aldığınızda yerel ekonominize yardımcı oluyorsunuz.

Organik Gıdaları Hayatınıza Olabildiğince Hızlı Dahil Etmek İçin 7 Neden

Genetiği Değiştirilmiş Organizmalardan Kaçınmak

Dünyanın dört bir yanındaki insanların organik yiyeceklere geçme nedenlerinden bahsettikleri en önemli sebeplerden biri, genetiği değiştirilmiş veya genetiği değiştirilmiş organizmalar içeren herhangi bir şeyden kaçınmak istemeleridir.

Organik gıdalar satın almak, diyetinizde GDO'lu gıda bulunmadığından emin olmanın tek yoludur, çünkü GDO'lu gıdaların etiketlenmesi gerekmez. Bununla birlikte, organik gıdalar GDO içeremez, bu yüzden organik satın aldığınızda GDO içermeyen bir yaşam sürdüğünüzden emin olabilirsiniz.

Organik ve kitlesel üretilen yiyecekler arasındaki maliyetlerde marjinal bir fark olsa da, tek başına aldığınız faydalarını telafi etmekten daha fazla olması gerekir.

Organik gıdalar için ödeme yapabiliyorsanız, bir dahaki sefere alışveriş için dışarı çıkacağınız zaman seçmeniz gerekenler konusunda aklınıza şüphe olmamalıdır. Çevre için uygun değilse, bir sonraki gıda tüketiminizi satın alırken sağlığınızı ve ailenizin sağlığını düşünün.

Referanslar: hhdresearch.org

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.