Operasyonda PKK Üst Düzey Sorumlusu Öldürüldü

Güvenlik güçleri tarafından sürdürülen operasyonlar sonrasında PKK üst düzey sorumlusu öldürüldü.

20.11.2017 - 21:02
16.06.2019 - 20:06
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Ülkemizde yer alan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi ve hudut güvenliğinin sağlanması amacıyla operasyonlar devam ediyor. Operasyonlar kapsamında ise PKK başta olmak üzere PYD, IŞİD ve diğer terör örgütlerine bağlı olarak teröristler etkisiz hale getirildi. Yapılan son operasyonlarda ise PKK terör örgütüne bağlı üst düzey bir sorumlunun öldürülerek etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Bilindiği üzere alınan istihbaratlar sonrasında Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından harekete geçilmiş ve PKK terör örgütü mensuplarına yönelik operasyon başlatılmıştı. Erzurum Bölge Jandarma Komutanlığı tarafından koordine edilen operasyon Ağrı İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekiplerin de desteğiyle gerçekleştirildi. Ağrı’nın Eleşkirt İlçesi’nde 15 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilen operasyon sonrasında 5 terörist etkisiz hale getirildi.

Üst Düzey Sorumlu Çıktı

Hava destekli olarak tamamlanan operasyon sonrasında etkisiz hale getirilen 5 terörist hakkında incelemeler yapıldı. Teröristlerin kimliğinin belirlenmesi sonrasında da etkisiz hale getirilenlerden birisinin Piro kod adlı Mehmet Salih Güvercin olduğu belirtildi. Yapılan açıklamanın devamında ise Mehmet Salih Güvercin’in İçişleri Bakanlığı Aranan Teröristler Listesi’nde bulunduğu açıklandı.

Gerçekleştirilen çalışmalar sonrasında ise Piro kod adlı teröristin sürekli şehir merkezine indiği ve halkı zorlayarak para almaya çalıştığı belirtildi. Operasyon sonrasında öldürülerek etkisiz hale getirilen teröristin ise otopsisi tamamlanmak üzere. Ayrıca operasyonda M-16 ve Kalaşnikof tüfek olmak üzere çok sayıda cephane ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim