Operasyonda PKK Üst Düzey Sorumlusu Öldürüldü

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
20 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Ülkemizde yer alan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi ve hudut güvenliğinin sağlanması amacıyla operasyonlar devam ediyor. Operasyonlar kapsamında ise PKK başta olmak üzere PYD, IŞİD ve diğer terör örgütlerine bağlı olarak teröristler etkisiz hale getirildi. Yapılan son operasyonlarda ise PKK terör örgütüne bağlı üst düzey bir sorumlunun öldürülerek etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Bilindiği üzere alınan istihbaratlar sonrasında Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından harekete geçilmiş ve PKK terör örgütü mensuplarına yönelik operasyon başlatılmıştı. Erzurum Bölge Jandarma Komutanlığı tarafından koordine edilen operasyon Ağrı İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekiplerin de desteğiyle gerçekleştirildi. Ağrı’nın Eleşkirt İlçesi’nde 15 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilen operasyon sonrasında 5 terörist etkisiz hale getirildi.

Üst Düzey Sorumlu Çıktı

Hava destekli olarak tamamlanan operasyon sonrasında etkisiz hale getirilen 5 terörist hakkında incelemeler yapıldı. Teröristlerin kimliğinin belirlenmesi sonrasında da etkisiz hale getirilenlerden birisinin Piro kod adlı Mehmet Salih Güvercin olduğu belirtildi. Yapılan açıklamanın devamında ise Mehmet Salih Güvercin’in İçişleri Bakanlığı Aranan Teröristler Listesi’nde bulunduğu açıklandı.

Gerçekleştirilen çalışmalar sonrasında ise Piro kod adlı teröristin sürekli şehir merkezine indiği ve halkı zorlayarak para almaya çalıştığı belirtildi. Operasyon sonrasında öldürülerek etkisiz hale getirilen teröristin ise otopsisi tamamlanmak üzere. Ayrıca operasyonda M-16 ve Kalaşnikof tüfek olmak üzere çok sayıda cephane ve örgütsel doküman ele geçirildi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com