Teknoloji

Önümüzdeki 20 Yıl İçerisinde Tarihe Karışması Beklenen 5 Teknoloji

Teknoloji, kaynağı tükenmeyen sürekli akan bir dere gibi durmadan ilerleyen bir nehir gibi ilerlemekte. Belki 5 sene önce yoğun olarak kullandığımız teknoloji artık yüzüne bakılmayacak duruma gelebiliyor. Bu nedenle yapılan araştırmalar gösteriyor ki günümüzde aktif olarak kullandığımız bazı teknolojiler önümüzdeki senelerde hiç kullanılamayacak ve ihtiyaç duyulmayacak.

Eğitim sektörü

,

alışveriş sektörü

ve bunun gibi bir çok farklı sektör değişecek ve sonunda farklı teknolojiler kullanmaya başlayacaklardır. Özellikle

nanoteknolojinin

sayesinde dünyamız değişecektir. Bu teknolojilerin kalkmasıyla ise yerine birçok farklı ve gelişmiş çözümler gelecek.

 1. Yan ayna: Otomobil sahibi olanlar yan aynaların ne kadar önemli parçalar olduğunu bilirler ve onlar olmadan bir yolculuk düşünemezler. Bilim adamlarına göre ise durum böyle değil. Yan aynalar yerine getirilen sensörlerin sayesinde artık yan ayna ihtiyacı kalmayacak. Bunun en büyük nedeni ise ileride artık otomatik sürücü kullanılacağı için yan aynalara ihtiyaç olmadığının düşünülmesi.

  Önümüzdeki 20 Yıl İçerisinde Tarihe Karışması Beklenen 5 Teknoloji

 2. Banka kartları: Banka kartları aslında hemen hemen herkesin kullandığı ve uzun yıllardır kullanılan bir teknolojidir. Eskiden insanlar banka ile en ufak işleri olsa bile oraya gidip sorunlarını çözmeye çalışırlardı. Tabi artık durum değişti. İnsanlar banka ile ilgili problemlerini bankaların mobil uygulaması ile çözüyor. Bunun getirdiği düşünce ile ileride banka kartlarının tarih olacağı bunun yerine uygulamalar kullanılacağı tahmin ediliyor.
 3. Anahtar: Anahtarlar yüzyıllar boyu kullanılan ve evin güvenliğinin yapıtaşı olan bir eşya olarak bilinmektedir. Ancak gelişen “akıllı ev” sistemleri ile beraber anahtardan daha güvenli koruma yollarının olduğu da bilinen bir gerçektir. Bu nedenle önümüzdeki yıllarda anahtar ihtiyacımızın kalmayacağı yönünde tahminler bulunmakta.

  Akıllı evler hakkındaki makalemizi de inceleyebilirsiniz:

  [su_button url=”https://www.aktuelbilgiler.com/normal-evi-akilli-eve-cevirme/” target=”blank” style=”bubbles” background=”#bd0909″ color=”#ffffff” wide=”yes” icon=”icon: feed” icon_color=”#000000″ title=”Selülitleri Önleme Yolları”]Evinizi Nasıl Akıllı Eve Çevirirsiniz?[/su_button]
 4. Islak imza: Özellikle resmi belgelerde ıslak imza en önemli mühürdür. Ancak ne yazık ki ıslak imzayı taklit etmek oldukça kolaydır. Bu nedenle önümüzdeki yıllarda ıslak imzanın yerini daha güvenli bir işlem olan yüz tanıma işleminin alacağı konuşulmakta. Yani herhangi bir onay için imza atmak yerine sadece yüzümüzü okutturup onaylayacağız.Önümüzdeki 20 Yıl İçerisinde Tarihe Karışması Beklenen 5 Teknoloji
 5. İğne: İğne de anahtarlar gibi yüzyıllardır kullanılan ancak hastalıklarda ve tedavilerinde çok fazla etkisi bulunan bir işlemdir. İğnenin ileride yok olacağı tanısının konulmasının ilk sebeplerinden biri iğnenin sevilen bir şey olmaması ve çoğu insanın kaçınmasıdır. Bilim adamlarının söylediklerine göre ileriki yıllarda iğnelerin yerini daha etkili haplar alacak ve bu nedenle de iğneye gerek duymayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu